Modny strój do pracy

Modny strój do pracy


Zastanawiasz się nad modną stylizacją do pracy? Poznaj nasze rady, dzięki którym skomponujesz idealny pracowniczy look, dopasowany do obecnie obowiązujących zasad!

Mówiąc o komponowaniu modnego stroju do pracy, warto zacząć od tego, że w różnych firmach obowiązuje różny dress code, pod który dopasowywać musimy nasze stylizacje. Niezależnie jednak od  tego, jaki styl ubierania w pracy musimy stosować, warto znać podstawowe zasady, na podstawie których skomponujemy pełen klasy i modny strój do pracy.


Klasyka przede wszystkim

W pracy trzeba zachowywać się profesjonalnie i taki również powinien być ubiór, jaki do niej wybieramy. Każdego dnia warto zatem stawiać na klasyczny, sprawdzony look, dzięki któremu będziemy prezentować się poważnie. Jednak stawianie na pełne klasy stylizacje nie oznacza, że mamy się pozbawiać modnego i świeżego wyglądu. Do pracy warto zakładać np. kolorowe marynarki i żakiety o klasycznym, acz zaznaczającym talię kroju. Do tego dobrać możemy eleganckie spodnie – np. w kant, ale nie jest on konieczny. Możemy również postawić na materiałowe spodnie z prostą nogawką w stonowanych barwach.


Diabeł tkwi w... centymetrach

Komponując strój do pracy należy pamiętać o odpowiedniej długości każdego z elementów garderoby. Otóż, aby być odbieranym poważnie, nie powinnyśmy pozwalać sobie na zbyt głębokie dekolty, zbyt krótkie spódniczki lub zbyt wysokie obcasy. Wszystko przez to, że taki ubiór może zbyt przykuwać uwagę do naszego ciała, a nie do naszych kompetencji. Badania naukowe potwierdziły, że osoby o bardziej stonowanym stylu w pracy postrzegane są jako bardziej merytoryczne i traktuje się je bardziej profesjonalnie. Oczywiście, nie należy też przesadzać i nienatruralnie „przykrywać” się ubraniem w pracy. Warto po prostu zachować w tej kwestii umiar i zdrowy rozsądek.


Makijaż obowiązkowy

Jak się okazuje, w dzisiejszych czasach za poważne uważa się przychodzenie do pracy... jedynie w makijażu. Z ankiet przeprowadzanych w biurach wynika, że pracownicy uważają taki nawyk za oznakę profesjonalizmu, a pokazywanie się w pracy bez makijażu za... faux pas. Oznacza to, że dzisiejsze podejście do kwestii makijażu w pracy jest zupełnie inne niż np. przed kilkoma laty, gdy np. na uczelni lub w pracy wręcz wymagano jak najbardziej naturalnego wyglądu twarzy. Dziś, wykonując make up do pracy, pamiętajmy jednak o tym, aby nie był on zbyt mocny i wyzywający, gdyż może to niekorzystnie wpłynąć na nasz wizerunek. Po raz kolejny więc warto pamiętać o umiarze i do serca wziąć sobie zasadę „co za dużo, to niezdrowo”.
 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter