Jak odratować zniszczone paznokcie?

Jak odratować zniszczone paznokcie?


Twoje paznokcie są ekstremalnie zniszczone? Poznaj nasze sposoby na ich uratowanie i od jutra ciesz się pięknymi dłońmi, które będą Twoją ozdobą!

Połamane, rozdwojone, plamiaste, pożółkłe – paznokcie mogą być zniszczone na wiele sposobów. Niekiedy mogą nawet być w tak tragicznym stanie, że sądzimy, iż pozostaje nam jedynie obciąć je naprawdę bardzo krótko i czekać aż urosną nowe. Nic bardziej mylnego. Istnieje kilka sposobów na to, aby poprawić stan zniszczonych paznokci. Trzeba po prostu zwrócić większą uwagę na ich pielęgnację. Co zatem robić?

 

1. Zainwestuj w dobrą odżywkę

To pierwszy krok do uratowania zniszczonych paznokci. Przed każdym malowaniem lub nawet, gdy nie nakładamy na paznokcie żadnego lakieru, aby poprawić ich stan, warto nakładać na nie specjalne preparaty wielowitaminowe, które mogą rozwiązać wiele problemów. Zawsze wybierajmy te z odżywek, które mają bogaty skład i spełniają wiele funkcji. Pamiętajmy też, aby stosować je systematycznie. Smarowanie nimi paznokci ok. 2 razy w tygodniu już po kilku tygodniach powinno przynieść znaczącą poprawę sytuacji.  


2. Zmień dietę

Wiele problemów z paznokciami często spowodowanych jest nieprawidłową dietą, która nie dostarcza nam potrzebnych składników odżywczych. Z tego powodu, na płytce paznokciowej często pojawiają się nieestetyczne białe plamy lub stają się też one łamliwe i rozdwojone. Jeśli dotyczy nas ten problem, warto postawić na dostarczanie sobie codziennie zwiększonej dawki witamin, którą znajdziemy oczywiście w owocach i warzywach. Na początek warto np. obiecać sobie, że codziennie będziemy jeść jedno jabłko i tej obietnicy dotrzymać. Docelowo, aby zachować zdrowie i piękny wygląd, powinniśmy spożywać 5 porcji owoców i warzyw dziennie.


3. Popraw sposoby pielęgnacji

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że zła kondycja naszych paznokci jest spowodowana nieumiejętnym o nie dbaniem. Np. jeśli używamy silnych zmywaczy z zawartością acetonu, a jesteśmy osobami z wrażliwą skórą, nic dziwnego, że także nasze paznokcie będą się przeciw temu buntować. Tak samo sprawa ma się z piłowaniem paznokci. Jeśli korekty ich kształtu dokonujemy za pomocą metalowego pilniczka, nic dziwnego, że paznokcie się rozdwajają. Jeśli chcemy poprawić  ich stan, zawsze stawiajmy na delikatne, bezacetonowe zmywacze, najlepiej z dodaną do nich przez nas kropelką odżywczego oleju, np. lnianego. Do piłowania używajmy natomiast najlepiej pilników szklanych lub mineralnych.


4. Wykorzystaj suplementy diety

Na problemy z paznokciami pomogą także ziołowe suplementy diety, które znajdziemy w aptece. Aby poprawić kondycję płytek, warto sięgnąć po skrzyp i pokrzywę, które możemy spożywać w tabletkach lub wypijać w formie naparu. Dzięki suplementacji, paznokcie wzmocnią się i zyskają na wyglądzie. Taki zestaw naturalnych ziół korzystnie wpłynie także na stan naszych włosów, które staną się gęstsze i bardziej błyszczące.

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter