Jak zadbać o suchą skórę?

Jak zadbać o suchą skórę?


Wiosna to idealny czas na poddanie naszej skóry zabiegom regeneracyjnym i nawilżającym i przygotowanie jej na dużą dawkę wiosennych i letnich promieni słonecznych.

Jak pielęgnować suchą skórę?

 

W trakcie zimy nasza skóra staje się podrażniona i zaczerwieniona. Jest to dość uciążliwe i nieestetyczne, jednak istnieje wiele sposobów, aby przywrócić jej dawny blask.

 

Sucha skóra, zazwyczaj na twarzy, daje o sobie znać poprzez swędzenie i uczucie „ściągnięcia”. Nie wolno jej drapać, nawet jeśli swędzenie jest nie do zniesienia – może to doprowadzić do infekcji, a ulgi dla skóry na pewno nie przyniesie. Trzeba pamiętać, że sucha cera nie lubi gorącej wody, niewskazane jest zatem branie długich pryszniców czy kąpieli. Osoby, które mają tego typu skórę, powinny zmywać ją mleczkiem lub śmietanką kosmetyczną, a także nawilżać tonikiem bezalkoholowym oraz kremami.

 

Sklepy i drogerie kosmetyczne oferują szeroki wachlarz kosmetyków do nawilżania twarzy i dermokosmetyków, warto jednak przed ich zakupem skonsultować się z dermatologiem. Sucha skóra jest szczególnie wrażliwa, dlatego może źle reagować na niektóre składniki zawarte w różnego rodzaju kremach i balsamach. Specjalista dermatolog zbada stan naszej skóry i pomoże dobrać odpowiedni kosmetyk.

 

Oprócz nawilżania skóry od zewnątrz, należy ją także nawilżać od wewnątrz poprzez picie wody (do 2 l dziennie) oraz przyjmowanie suplementów diety, takich jak witaminy A i E. Preparatami, które bardzo dobrze nawilżają skórę od zewnątrz, są olejki z ogórecznika lub wiesiołka.

 

 

Domowe sposoby

 

Wiele kobiet w walce z suchą skórą wykorzystuje sposoby polecane przez babcie, czyli domowe sposoby z wykorzystaniem składników, które znajdują się w każdym domu.

 

Najbardziej popularnym sposobem regeneracji suchej skóry jest... żółtko jaja kurzego. Jajko bogate jest w wiele odżywczych składników, zawiera m.in. dużo witaminy A oraz cholesterol. Aby skóra mogła lepiej wchłonąć te substancje, należy wykonać zabieg, który rozgrzeje i otworzy pory – mały ręcznik wymoczyć w gorącej wodzie, a następnie przyłożyć na twarz na 10 minut. Po tym zabiegu na cerę nakładamy rozbite żółtko jajka kurzego i pozostawiamy na 20 minut, po czym zmywamy ostudzoną, przegotowaną wodą.

 

Kolejnym sposobem jest maseczka ze śmietany i awokado. Owoc awokado zawiera dużo dobrze przyswajalnych dla człowieka tłuszczy. Czasem wykorzystuje się je zamiast masła. Do wykonania maseczki potrzebne będą tylko dwa składniki: owoc awokado oraz słodka śmietanka. Awokado należy rozgnieść, dodać łyżkę śmietanki i wymieszać. Taką maseczkę nakładamy na twarz i trzymamy ok. 20 minut. Po tym czasie zmywamy ciepłą wodą. Zabieg należy powtarzać dwa razy w tygodniu.

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter