Jak prawidłowo regulować brwi?

Jak prawidłowo regulować brwi?


Idealne brwi to marzenie każdej kobiety. Podkreślają starannie wykonany makijaż i sprawiają, że spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Jak pielęgnować brwi?

Kształt brwi

 

Kształt brwi zależy przede wszystkim od twarzy, rozstawienia oczu i naturalnego łuku brwiowego. Nie istnieje jeden uniwersalny kształt brwi, a wyznaczenie kształtu może na początku wydawać się trudne.

 

Aby wyznaczyć początek łuku, należy przyłożyć kredkę do skrzydełka nosa, w taki sposób, aby przebiegała przez wewnętrzny kącik oka. Punkt przecięcia kredki z linią brwi określi nam miejsce, w którym powinna zaczynać się brew. Jeżeli poza tym miejscem znajdują się jakieś włoski, należy się ich pozbyć.

 

Aby wyznaczyć koniec łuku brwiowego, należy przyłożyć kredkę do skrzydełka nosa w taki sposób, aby przebiegała przez zewnętrzny kącik oka – ten punkt, w którym kredka przetnie brew, będzie jej końcem.

 

Przy wyznaczeniu kształtu brwi należy pamiętać, że muszą one wyglądać naturalnie.

 


Kształt twarzy

 

Jak dobrać kształt brwi do kształtu twarzy? W przypadku twarzy okrągłej brwi powinny mieć kształt trójkąta – pomoże to wysmuklić i wydłużyć buzię. Do twarzy trójkątnej najlepiej pasować będą brwi z unoszącymi się końcówkami, dzięki którym czoło będzie wydawało się węższe. Osoby z twarzą owalną powinny zdecydować się na łagodny łuk i zadbać, aby brwi były odrobinę cieńsze na końcach.


 

Regulacja brwi w kilku krokach

 

Gdy już wiemy, jaki kształt brwi będzie dla nas idealny, czas zabrać się do pracy.

1. Po pierwsze higiena – pamiętajmy, aby przed zabiegiem dokładnie umyć ręce oraz zdezynfekować pęsetę (nawet jeżeli zabieg wykonujemy w domu i tylko my używamy tej pęsety).

2. Dobrze jest skorzystać z lusterka powiększającego oraz wybrać dobrze oświetlone miejsce.

3. Aby zmniejszyć ból przy wyrywaniu włosków, staraj się w czasie regulacji delikatnie naciągać skórę łuku brwiowego

4. Włoski należy wyrywać w kierunku ich wzrostu, a przy tym wykonywać szybkie i zdecydowane ruchy. Nie należy wyrywać brwi od góry, ponieważ górna część łuku brwiowego zazwyczaj odrasta w postaci grubych, sterczących włosków.


 

Nitkowanie

 

Nitkowanie to metoda, która przybyła do Polski z Azji. Jest alternatywą dla klasycznego depilowania brwi. Metoda ta jest bardzo prosta, a potrzeba do niej tylko bawełnianej nitki. I chociaż początki mogą być trudne, ponieważ trzeba nabrać odpowiedniej wprawy, to efekt na pewno będzie zadowalający. Za pomocą nitki można usunąć nawet najcieńsze i najmniejsze włoski, a dodatkowo będzie to mniej bolesny zabieg niż ten robiony za pomocą pęsety.

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter