French manicure – jak go wykonać?

French manicure – jak go wykonać?


Nie wiesz na jaki kolor pomalować paznokcie? Chcesz, żeby prezentowały się szykownie, a jednocześnie pasowały do każdej stylizacji? Francuski manicure to idealne rozwiązanie dla ciebie.

Niezależnie od tego, czy masz na sobie strój dzienny czy wieczorowy, manicure francuski zawsze będzie wyglądał elegancko. Nie jest on trudny do wykonania – można go zrobić w domu bez pomocy kosmetyczki.

 

Potrzebne akcesoria: pilniczek do paznokci, nożyczki, patyczki bawełniane, obcinacz do paznokci, baza do paznokci, zestaw do francuskiego manicure (gotowe zestawy można kupić w drogeriach lub skompletować samodzielnie) – biały i bezbarwny lakier, paski do przyklejenia na paznokieć.


Krok 1:

Obetnij paznokcie i opiłuj, by nadać im odpowiedni kształt. Wytnij skórki, a płytki paznokci wyrównaj. Dokładnie umyj paznokcie i dobrze je wysusz. Nałóż bazę i poczekaj, aż całkowicie wyschnie.

 

Krok 2:

Na paznokieć naklej jeden biały pasek, który znajdziesz w zestawie – pasek należy nakleić zgodnie z długością paznokcia, najlepiej w taki sposób, żeby lakier wyglądał naturalnie. Im dłuższy paznokieć, tym dłuższa powinna być biała końcówka.

 

Krok 3:

Zacznij malowanie białych końcówek. Przy pomocy pędzla nakładaj biały lakier, zaczynając od początku przyklejonego paska w kierunku końca paznokcia. Trzeba uważać, żeby lakier nie dostał się na powierzchnię płytki paznokcia.

 

Krok 4:

Gdy paznokcie już wyschną, delikatnie pozbądź się pasków z płytki paznokcia. Pamiętaj, aby robić to bardzo powoli, ponieważ lakier może być delikatnie przyklejony do pasków i może się odlepić. Jeżeli na paznokciach pozostanie klej po paskach, usuń go poprzez delikatne potarcie płytki paznokcia płatkiem bawełnianym nasączonym spirytusem salicylowym.

 

Krok 5:

Po zdjęciu pasków pomaluj paznokcie lakierem bezbarwnym – należy je pomalować całe, łącznie z białymi paskami. Na zakończenie pomaluj paznokcie cienką warstwą utrwalacza.

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter