Czy soczewki kontaktowe mogą zmienić wygląd?

Czy soczewki kontaktowe mogą zmienić wygląd?


Dzięki soczewkom kontaktowym możemy zrezygnować z noszenia okularów. Są wygodne i łatwe w użytkowaniu, a oprócz korekcji wzroku dają nam inne korzyści – mogą zmienić kolor tęczówki i poprawić nasz wygląd. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Soczewki korygujące

Nowoczesne soczewki kontaktowe gwarantują poczucie komfortu w każdej sytuacji i bez względu na warunki atmosferyczne. Możemy podzielić je na soczewki sferyczne, korygujące krótko- i dalekowzroczność, progresywne (starczowzroczność) oraz soczewki toryczne dla astygmatyków. Taki sposób leczenia jest również polecany osobom z dużymi wadami wzorku. W ich przypadku noszenie soczewek jest często wygodniejsze niż szkła okularów zniekształcające obraz i oprawki ograniczające pole widzenia.

 

Soczewki kolorowe

Nosząc soczewki kontaktowe możemy nie tylko poprawić ostrość widzenia, ale również zmienić swój wygląd. Służą temu soczewki kolorowe, dzięki którym możemy podkreślić lub całkowicie zmienić kolor nawet bardzo ciemnych oczu. Noszenie kolorowych soczewek, które bardzo lekko podkreślają barwę tęczówki nada spojrzeniu wyrazistości i głębi. Jeśli natomiast marzy się nam całkowita zmiana lub mamy ochotę na odrobinę szaleństwa warto sięgnąć po soczewki, które pozwalają na uzyskanie specjalnych efektów. Mogą być zabarwione na nietypowy dla tęczówki kolor (biały, czerwony, czarny), a nawet wzór (motywy zwierzęce, szachownica, kocie oko), oraz powiększać lub pomniejszać źrenicę. Spojrzenie staje się intrygujące, przyciąga uwagę, a czasem może nawet szokować.

Soczewki kolorowe dostępne są zarówno w wariancie korygującym, jak i o zerowej mocy optycznej – dla osób bez wady wzorku.

 

Pielęgnacja i przechowywanie

Czas użytkowania szkieł kontaktowych jest różny. Najlepiej dopasować go do własnych potrzeb. Mogą być to soczewki miesięczne, kwartalne lub roczne oraz tygodniowe, dwutygodniowe lub jednodniowe. Przestrzeganie terminu ważności soczewek jest niezwykle ważne, gdyż podczas codziennego używania tworzą się na nich osady białkowe, które mogą drażnić oko i na których często gromadzą się bakterie. Dlatego tak ważna jest właściwa pielęgnacja soczewek. Po każdym zdjęciu należy oczyścić je używając specjalnego płynu przeznaczonego do tego celu oraz przechowywać w pojemniczku z płynem pielęgnacyjnym. Niesystematyczna wymiana soczewek i ich nieprawidłowe oczyszczanie może doprowadzić do podrażnienia, a nawet zakażenia oczu.

 

  • Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter