Okulary – prosty sposób, aby dodać sobie więcej uroku

Okulary – prosty sposób, aby dodać sobie więcej uroku


Noszenie okularów, od lat już, nie kojarzy się tylko z przykrym obowiązkiem wynikającym z wady wzroku. Dzięki projektantom mody oraz kultowym markom są one bardzo często obowiązkowym elementem stylizacji, który każdej kobiecie dodać może odrobinę szyku.

W stylu Audrey

Wszystko za sprawą kultowych modeli okularów takich jak Wayflower czy Aviator, które zostały upowszechnione przez hollywoodzkie kino lat sześćdziesiątych. Te kształty oprawek mają po dziś dzień swoich fanów na całym świecie. Okulary przeciwsłoneczne, które nosiła Audrey Hepburn w filmie "Śniadanie u Tiffany'ego" zna chyba każda kobieta, a spojrzenie Toma Cruise'a spod swoich okularów z filmu "Top Gun" pamięta większość z nas. Moda na okulary trwa w dalszym ciągu, a projektanci w pocie czoła wymyślają coraz to nowe kształty i modele, zdobywające wielkie uznanie każdego sezonu. Każdy bowiem wie, że detal, jakim są okulary ma ogromny wpływ na to jak wyglądamy i jak się czujemy.

Okulary korekcyjne, ale nie tylko

Jednak w dalszym ciągu, dla wielu kobiet noszenie okularów kojarzy się z codziennym nakładaniem na nos grubych i niekształtnych bryli. Jeśli jesteś jedną z nich, dopiero niedawno dowiedziałaś się, że masz wadę wzroku i wpadasz z tego powodu w panikę, to zapomnij o tym i nie martw się. We współczesnych salonach optycznych, nawet przy największej wadzie wzroku, szkła wcale nie muszą być grube. Rynek optyczny stale się rozwija, a duży wybór rodzajów soczewek, jaki proponują specjaliści w salonach optycznych, na pewno ułatwi nam znalezienie okularów, które sprostają naszym oczekiwaniom. Pomyśl o tym, że bardzo wiele kobiet nosi okulary, które nie mają właściwości korekcyjnych. Są to tzw. "zerówki". Dlaczego to robią ? Odpowiedź jest prosta. Okulary to od lat już znany sposób na zmianę swojego wyglądu oraz wizerunku. Wiedzą o tym miliony kobiet na całym świecie. Pozwól sobie na to, aby stać się jedną z nich.

Potrzeba dopasowania

Najważniejszą rzeczą jest właściwy wybór. Właściwy, czyli taki, który uwzględni nasze potrzeby oraz oczekiwania, co do naszego wyglądu. Wybierając kształt oprawek, powinnyśmy kierować się kształtem naszej twarzy. Jeśli chodzi o kolor oraz rodzaj, tutaj mamy pełną dowolność. W przypadku wątpliwości, zawsze możemy skorzystać z porady optyka. Pamiętajmy, że odpowiednio dobrane okulary podkreślą kształt naszej twarzy, a spojrzeniu nadadzą więcej głębi i tajemnicy.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem okulary.optilux.pl

  • Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter