Sprzęt potrzebny do prowadzenia własnego bloga o modzie

Sprzęt potrzebny do prowadzenia własnego bloga o modzie


Każda kobieta jest w pewnym stopniu szafiarką. Panie dobierając elementy ubioru inspirują się oczywiście poradami znanych projektantów, korzystają też jednak z własnej pomysłowości.

Współczesne kobiety starają się tak ubrać, by wyglądać oryginalnie ale jednocześnie modnie. Co więcej, swoje kreacje i połączenia mogą dzisiaj prezentować nie tylko na przyjęciach i bankietach. Masz styl i wyczucie? Chcesz założyć własnego vloga? Zacznij od wyboru sprzętu.

 

Jaka kamera jest najlepsza dla youtubowej blogerki?

Niektórym vlogerom wystarczy najprostszy sprzęt. Jeśli Twój kanał ma się koncentrować na wygłaszaniu przemyśleń, nie potrzebujesz wyrafinowanej kamery. Wystarczy proste urządzenie z niewielką rozdzielczością i skromnym zoomem. Szafiarka (blogerka modowa) musi opierać się w ogromnym stopniu na walorach estetycznych. Powinna czarować wyglądem. Jak motyl przyciągać dużą ilością kolorów. Powyższy efekt ciężko osiągnąć bez odpowiednich narzędzi. Na szczęście amatorskie kamery cyfrowe zaczynają w coraz większym stopniu przypominać profesjonalne. Kup sprzęt oznaczony parametrem HD Ready, a jeszcze lepiej Full HD. Ten ostatni pozwoli na nagrywanie w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Niestety wybieranie kamery wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy technicznej. Zdecyduj się na matrycę CCD. Odznacza się ona dużą czułością na światło. Zwróć uwagę, czy przy symbolu matrycy widnieje cyfra 3. Jest ona niezwykle istotna. Matryce oznaczone trójką bardzo dobrze przetwarzają barwy ze skali RGB i tym samym lepiej odwzorowują kolory.

 

Pozostałe elementy sprzętu

Niestety kamera nie wystarczy. Aby odpowiednio oddać charakter prezentowanych przez Ciebie kreacji, przyda Ci się półprofesjonalne oświetlenie. W kontrolowaniu go pomoże blenda (plansza odbijająca). Zakładam, że podczas nagrywania swoich filmików planujesz mówić. W lepszym uchwyceniu dźwięku pomoże mikrofon. Możesz kupić stacjonarny, ale o wiele lepiej sprawdzi się mikroport. 

 

Youtuber zazwyczaj jest sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem. Dlatego nawet jeśli planujesz kręcić filmiki o modzie, najpierw zapoznaj się z techniką.

 

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter