Sesja na bloga modowego: jak i gdzie robić zdjęcia?

Sesja na bloga modowego: jak i gdzie robić zdjęcia?


Zastanawiasz się nad założeniem bloga modowego, ale nie wiesz, w jaki sposób robić zdjęcia stylizacji? A może szukasz pomysłów na nowe miejsca sesji? Sprawdź nasze propozycje!

Pomysł i konsekwencja

Dziesiątki podobnych do siebie, robionych w lustrze selfie z pewnością nie są dobrym rozwiązaniem. Ważna jest natomiast spójna koncepcja, przemyślane kadry oraz profesjonalnie obrobione fotografie. Dlatego zanim zdecydujesz się na sesję, przemyśl, na jakim tle najlepiej zaprezentują się wybrane przez Ciebie ubrania. Letnia sesja w ogrodzie to dobry pomysł na prezentację zwiewnych, pastelowych sukienek. Styl rockowy, militarny czy codzienne, luźne stroje świetnie zaprezentują się w plenerze miejskim. Strój wieczorowy wymaga zupełnie innej, eleganckiej oprawy. Możesz zrobić zdjęcia w restauracji, hotelowym pokoju lub własnej sypialni – przy toaletce. W każdym przypadku miejsce powinno podkreślać charakter kreacji i dodawać jej szyku. Warto przemyśleć również bardziej oryginalne koncepcje, w roli tła do sesji wykorzystując stare domy, parkowe mosty, zabytkowe kolumny, bramy zdobione w stylu secesyjnym, podziemia, ścienne graffiti, parki rozrywki... a nawet złomowiska! Sesja uzyska wtedy wyjątkowy, artystyczny styl.

 

Ważna rola rekwizytów

Urozmaicają plener, podkreślają charakter zdjęć, a dodatkowo pozwalają zająć czymś ręce (pomysł na ułożenie dłoni podczas pozowania jest częstszym problemem, niż mogłoby się wydawać). Planujesz sesję w stylu retro? Weź wachlarz, stary kuferek lub ażurową parasolkę. Chcesz zrobić zdjęcia w domowym ogrodzie? Wykorzystaj meble tarasowe i kwiaty. Prezentujesz strój karnawałowy? Powieś obok balony, serpentyny, włącz choinkowe światełka. Opisujesz stylizację na randkę? Zapal świeczki, weź do ręki różę. Wydawałoby się, że są to mało znaczące szczegóły – tymczasem to właśnie one decydują o końcowym efekcie.

 

Jak fotografować?

Pamiętaj, że każda sesja wymaga kilku ujęć. Zrób kilkanaście zdjęć w różnych pozach i ustawieniach, a następnie wybierz z nich najlepsze. Poza całą stylizacją sfotografuj poszczególne dodatki, które chcesz opisać. W przypadku pleneru wykorzystuj naturalne światło, w pomieszczeniach zadbaj o sztuczne oświetlenie. Postaraj się zachowywać naturalnie. Z czasem nauczysz się, które pozy są dla ciebie najlepsze, co powinnaś eksponować, a co tuszować. Powodzenia!

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter