Ombre hair - sprawdź, czy jest dla Ciebie!

Ombre hair - sprawdź, czy jest dla Ciebie!


To jeden z hitów fryzjerskich, który triumfy święci już kilka sezonów. Poznaj tajniki udanego ombre hair i sprawdź, czy pasuje do Twojego charakteru!

O co chodzi z tym ombre?

Ombre hair to jedna z metod koloryzacji włosów, która od kilku sezonów nie wychodzi z mody. Pierwotnie ombre hair polegało na rozjaśnianiu końców włosów i nadawaniu im odcienia świetlistego blondu. Później zaczęły pojawiać się kolorowe „wariacje” na temat ombre, a zamiast końcówek w kolorze blond, panie wybierały niemal wszystkie kolory tęczy. Powstało także tzw. galaxy ombre hair, czyli prawdziwy wybuch kolorów na włosach. Ombre w tej konfiguracji składa się bowiem z kosmicznych kolorów – turkusu, różu i fioletu. Niedawno natomiast pojawił się we fryzjerstwie zupełnie nowy trend, który wiele osób nazywa „nowym ombre”, czyli flamboyage. Polega on na równomiernym rozjaśnianiu kosmyków włosów na całej głowie, a nie tylko ich dolnej części, jak ma to miejsce w przypadku ombre. Z tego względu flamboyage uważa się też za „bardziej naturalnie wyglądającą” metodę koloryzacji niż ombre hair.

 

Jak wykonać ombre hair?

Prawidłowe wykonanie ombre hair nie jest wcale taką prostą sprawą. Na ulicach możemy zaobserwować całe tabuny dziewczyn, których ombre nie wygląda wcale jak ozdoba, ale wręcz je szpeci – wszystko przez to, że jest źle wykonane. Jak zatem prawidłowo wykonać ombre hair i cieszyć się modnym wyglądem?

1. Pamiętaj o dobrym ścięciu włosów. Twoje kosmyki muszą być uporządkowane. Obmre świetnie będzie wyglądać na włosach profesjonalnie pocieniowanych. Nie sprawdzi się jednak w przypadku bardzo cienkich włosów. Jeśli zatem masz na głowie niewiele – nie decyduj się na ombre, gdyż będziesz w nim wyglądać niekorzystnie – włosy będą wyglądały niedbale lub jak źle pomalowane.

2. Pamiętaj o tym, aby rozjaśniacza nie nakładać zbyt wysoko, aby nie stworzyć sobie na głowie efektu odrostów. Prawidłowo wykonane ombre powinno obejmować jedynie dolną część włosów lub włosy lekko powyżej końcówek.

3. Pamiętaj, że nałożenie na włosów rozjaśniacza spowoduje ich trwałe rozjaśnienie i zwyczajnie… je zniszczy. Po tym, jak wykonasz ombre, dbaj więc szczególnie o rozjaśniane włosy, nakładając na nie często bogate w dobre składniki maski i odżywki. Pamiętaj też, że im wyżej zaczniesz ombre, tym cały ten pas włosów będzie bardziej zniszczony, jeśli więc wykonasz ombre stosunkowo nisko na głowie – w przypadku nadmiernych zniszczeń lub gdy będziesz mieć dość ombre, będziesz mogła ściąć rozjaśnianą część bez zbytniego ubytku na długości włosów.

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter