Biust to bardzo ważny element kobiecej urody

Biust to bardzo ważny element kobiecej urody


Piersi są synonimem kobiety. Ich kształt, wielkość, wygląd mają ogromny wpływ na ocenę własnej atrakcyjności fizycznej.

Jak wskazują badania, około siedemdziesięciu procent kobiet jest niezadowolona z wyglądu swojego biustu. Wiele z nich myśli, by skorygować  kształt piersi i wielkość. Z reguły kobiety myślą o powiększeniu biustu. Obecnie jest to jeden z podstawowych zabiegów chirurgicznych w medycynie estetycznej. Kobiety decydują się na jego wykonanie z różnych względów. Oczywiście podstawową sprawą jest chęć podniesienia własnej atrakcyjności – kobiety uważają, że ich biust jest za mały.

 

Często na zabieg powiększenia piersi decydują się panie po przebytej ciąży lub w przypadku, kiedy przeszły zabieg rekonstrukcji. Przyczyną mogą być też różne schorzenia, ewentualnie niedorozwój jednej z piersi. Warto wiedzieć, że podczas zabiegu biust może być powiększony o jeden, najwyżej dwa rozmiary. Zanim kobieta zdecyduje się na taką ingerencję w swój organizm, powinna starannie przemyśleć motywy, które nią kierują. Po zabiegu wygląd piersi i ich wielkość mogą się poprawić, ale jeśli samoocena kobiety będzie niska, to taki zabieg niewiele pomoże i na pewno nie wpłynie na poprawienie wizerunku. Powiększanie piersi następuje przez wszczepienie implantów. W chirurgii estetycznej wyróżnia się kilka rodzajów implantów. Pierwsze są wypełnione żelem silikonowym lub solą fizjologiczną. Używane są też implanty gładkie, pokryte powłoką poliuretanową, teksturowe, okrągłe i anatomiczne. Każdy z tych rodzajów ma swoje wady i zalety, które lekarz ma obowiązek przedstawić.

 

W ostatnim okresie dość dużą popularnością cieszy się zbieg powiększania biustu za pomocą własnej tkanki tłuszczowej pacjentki. Kiedy kobieta zdecyduje się na zabieg i pomyślnie przejdzie wszystkie badania, wspólnie z lekarzem prowadzącym będzie mogła wybrać najlepsze w jej przypadku implanty. Implanty są produktem medycznym o charakterze wymiennym. Oznacza to, że po określonym czasie musi nastąpić ich wymiana. Czas między kolejnymi zabiegami jest różny, zależy od rodzaju implantów, indywidualnych reakcji organizmu, zdarzeń losowych. W najlepszym przypadku może wynosić kilkanaście lat. Zdarza się, że implanty są wymieniane, bo doszło do znacznego zwiotczenia skóry, ewentualnie pacjentka ponownie chce dokonać korekty wielkości piersi, zmniejszyć je lub powiększyć. Zabieg chirurgiczny jest poprzedzony procesem dobierania odpowiednich implantów. Lekarz przeprowadzający zabieg powinien konsultować ten krok z pacjentką. To ona podejmie ostateczną decyzję, ale po zasięgnięciu fachowej porady.

 

Ostatnio największym powodzeniem cieszą się implanty okrągłe i anatomiczne. Są one nie tylko znakomite jakościowo, ale pozwalają dobrać odpowiednie implanty do anatomii ciała, co pozwala na doskonały efekt estetyczny po zakończeniu zabiegu. Renomowane kliniki zajmujące się zabiegiem powiększenia piersi często korzystają z nowoczesnych programów komputerowych, które umożliwiają indywidualny dobór implantów do pacjentki. Zanim lekarz podejmie decyzję o przeprowadzeniu zabiegu, musi bardzo dokładni zbadać stan zdrowia. Niezwykle istotnym elementem takiego badania jest badanie piersi. Pozwala to na właściwą ocenę i diagnozę, a następnie wdrożenie odpowiedniej procedury medycznej. Pacjentka powinna przedstawić swoje oczekiwania. Chirurg realnie oceni, czy te oczekiwania są możliwe do spełnienia. Następnie przedstawi całą procedurę, udzieli informacji na temat różnych rodzajów implantów i postara się wspólnie z pacjentką wybrać te dla niej najodpowiedniejsze. Może się zdarzyć, że lekarz odmówi przeprowadzenia zabiegu w trosce o zdrowie pacjentki lub dlatego,  że jej oczekiwania są nierealistyczne

 

. Przed zabiegiem lekarz zleci badania krwi i moczu, EKG serca, USG piersi, posiew bakteriologiczny. W przypadku kobiet, w rodzinie których odnotowano przypadki zachorowania na raka, konieczna jest też konsultacja z onkologiem. Natomiast panie, które mają powyżej czterdziestu lat powinny przejść badania mammograficzne. Zabieg powiększania piersi w większości przypadków jest bardzo satysfakcjonujący dla pacjentki. Dzieje się tak jednak tylko wtedy, kiedy decyzja o powiększeniu piersi jest podjęta świadomie, skonsultowana z dobrym specjalistą i przeprowadzona w renomowanej klinice.

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter