Garnitur w męskiej szafie

Garnitur w męskiej szafie


Trudno w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie męską szafę bez przynajmniej jednego garnituru.

Życie wymaga od panów, aby w niektórych okolicznościach, takich jak spotkania biznesowe, wyjścia do kościoła, uroczyste okazje typu ślub, chrzest, bal, wyjście do teatru czy filharmonii, mężczyzna prezentował się elegancko.

 

Wiadomo, że nikt nie musi nosić garnituru na co dzień. W domu czy w sklepie na zakupach można śmiało chodzić w jeansach i koszulce, wyglądając zwyczajnie. Jednak w pracy wymaga się już od mężczyzn zachowania nieco lepszego wyglądu. I tutaj właśnie przydaje się mężczyźnie garnitur. Wprawdzie panowie nie muszą od razu zakładać całego kompletu (chyba że akurat mają w planie spotkanie biznesowe. Wówczas jest on wymagany). Wystarczy, że dobiorą koszulę i właściwe dodatki do spodni lub użyją samej marynarki od garnituru w zestawieniu z jeansami i odpowiednimi butami. Są także okoliczności koniecznie wymagające garnituru. Takie wydarzenia jak wesele czy chrzest, należy uszanować, zachowując bardzo elegancki wygląd. Wybierając garnitur należy być zatem świadomym wszystkich okoliczności, w których będzie się go nosić. Warto więc wybrać model trzyczęściowy, czyli składający się ze spodni, marynarki i podszytej wiskozą kamizelki, idealny również na własny ślub. Jeżeli wszystkie te trzy elementy będą uszyte z tego samego materiału i w tym samym kolorze, całość będzie się prezentować bardziej elegancko. Jednak pewna doza ekstrawagancji jest dopuszczona – można zatem zaprezentować się równie odświętnie w takim komplecie, w którym kamizelka kontrastuje kolorystycznie z resztą kreacji. Warto wiedzieć, chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, że elegancki wieczorowy garnitur powinien być gładki, ciemnego koloru. Najlepiej tu się sprawdzi granat i czerń. Spodnie natomiast nie powinny posiadać mankietów. Kolejna zasada powiada, że w kreacji eleganckiej zarówno koszula, jak i poszetka powinny być białe, natomiast krawat, bądź muszka powinny być ciemne i stonowane. Buty najlepiej czarne wiedenki.

 

Stopień elegancji zależy także od koloru, faktury, wzoru i rodzaju tkaniny, z jakiej wykonane są dodatki. Bardziej formalnie będzie się więc prezentował mężczyzna, który dobrał spodnie od garnituru do koszuli jasnej i gładkiej niż prążkowanej lub w kratę. Im ciemniejsza koszula, tym mniej elegancka kreacja. Podobnie przedstawia się sytuacja z kolorami: podstawą elegancji jest kontrast. Im większy będzie on pomiędzy koszulą i dobraną do niej marynarką, tym bardziej efektownie i formalnie dżentelmen będzie się prezentował.

 

Zapraszamy do Modini.pl

 

  • Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter