Okulary przeciwsłoneczne jako modny dodatek

Okulary przeciwsłoneczne jako modny dodatek


Okulary przeciwsłoneczne dodadzą charakteru w każdej sytuacji

Społeczeństwo konsumpcyjne wywiera ogromną presję na posiadanie przedmiotów i między innymi dotyczy, to również ubrań. Dzięki wybranym strojom, buduje się własny image, dzięki któremu można zyskać lub stracić zaufanie w oczach innych ludzi. Bywają jednak dodatki zdradzające prawdziwą naturę posiadacza. Zaliczają się do nich okulary przeciwsłoneczne, które czasem zbytnio przykuwają uwagę. Cały trik polega na tym, by zadbać o szczegóły i za każdym razem uzupełniać strój adekwatnie do danej sytuacji. Tak samo, jak posiada się kilka par butów, należy mieć w zanadrzu dodatki pozwalające zmieniać charakter stroju. Należą do nich okulary przeciwsłoneczne, które nawet zawieszone na kieszonce bluzki, mówią wiele o właścicielu. Modne i w odważnych kolorach będą ujawniały energiczną naturę. Błyszczące i eleganckie podpowiedzą, że ma się do czynienia z osobą pewną siebie i zdecydowaną. Klasyczne, ponadczasowe wzory w czarnych oprawach są cenione przez pasjonatów mody i osoby niezwykle kreatywne. Bez względu na sytuację, należy prezentować się schludnie. Jeśli już koniecznie pokazuje się rozmówcy okulary przeciwsłoneczne, trzeba zadbać o to, by soczewki okularowe były czyste i bez rys. Nie od razu posiada się całą kolekcję przedmiotów, więc dobrze jest rozpocząć od modeli podstawowych, takich, które będą wpisywały się dobrze w każdą sytuację. Innymi słowy, można je zabrać na rodzinną wycieczkę, ale również doskonale uzupełnią biznesowy garnitur czy garsonkę. Później rozpoczyna się dobieranie kolejnych par do ulubionych stylizacji i tym sposobem szuflada przeznaczona na dodatki zapełnia się wartościowymi przedmiotami. Do najbardziej popularnych modeli można zaliczyć:

 

Awiatory – duże okulary, gdzie soczewki kształtem przypominają krople wody. Model początkowo stworzony dla pilotów wojskowych, mocno wypromowane przez Toma Cruise'a w filmie Top Gun.

 

Wayfarer – popularnie nazywany Ray Banem. Czarne okulary z mocno przyciemnianymi szkłami. Model znany z filmu Blues Brothers, obecnie jeden z najczęściej sprzedawanych na świecie

 

  • Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter