Satyna jedwabna – co to za materiał?

Satyna jedwabna – co to za materiał?


W dzisiejszych czasach ludzie przykładają ogromną wagę do swojego wyglądu. Chcemy wyglądać pięknie, młodo i zdrowo. Własny styl wypracowujemy latami, a to, jakie ubrania nosimy, niejako definiuje nas w społeczeństwie.

Wprawdzie, jak głosi stare porzekadło, nie ocenia się książki po okładce, jednak faktem jest, że ubrania świadczą o statusie społecznym, poczuciu gustu i estetyki. Ciuchy powinny nie tylko dobrze się prezentować, ale – co chyba ważniejsze – być wygodne. Bardzo często znane marki produkują odzież, która mimo efektownego designu drapie, ociera czy powoduje swędzenie. Najlepiej jest oczywiście nosić rzeczy wygodne, ładne, modne i szykowne.

 

Jednak osiągnięcie takiego kompromisu może okazać się bardzo trudne, zwłaszcza w przypadku produkowanych masowo ubrań najpopularniejszych marek. Dlatego też warto zastanowić się, czy nie lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na klasykę i materiały „szlachetne”. To rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze, możemy sami uszyć elementy naszej garderoby, dzięki czemu wyeliminujemy tak irytujący – zwłaszcza panie – problem identycznych ciuchów.

 

Jednak dobór odpowiedniego materiału nie jest zadaniem najprostszym, a jeśli decydujemy się na szlachetne materiały, musimy także przygotować się na wydatki. Jednym z takich materiałów jest właśnie satyna jedwabna.

 

 

Najważniejsze cechy satyny jedwabnej

 

Satyna jedwabna jest szlachetnym i pięknie prezentującym się materiałem. Jest gęstą i lekką tkaniną o płaskiej powierzchni, wykonaną w splocie atłasowym. Dodatkowym jej atutem jest gładkość i trwałość, a także to, że bardzo dobrze układa się i dopasowuje do ciała. Nie prześwituje i jest przyjemna w dotyku.

 

Satyna jedwabna jest tkaniną luksusową. Z jednej strony jest matowa – szlachetnie matowa – z drugiej zaś lśniąca, sprawia wręcz wrażenie absorbowania światła. Pięknie prezentuje się w dopasowanych i szykownych sukniach wieczorowych. Wykonana z naturalnego jedwabiu, bardzo miękko opływa ciało.

 

Oto najbardziej charakterystyczne cechy tej tkaniny:

  • przepiękny, a zarazem subtelny połysk,
  • zaskakująca wręcz gładkość,
  • śliskość,
  • w dotyku bardzo przyjemne, miękkie (19.0 m/m),
  • wysokie właściwości izolacyjne, zapewniające ciepło,
  • sprężystość i wytrzymałość.

 

I właśnie dzięki tym cechom satyna jedwabna zyskała miano jednego z najbardziej ekskluzywnych i drogocennych surowców w przemyśle odzieżowym. Jednym z jej atutów jest uniwersalność. Tkanina ta nadaje się do produkcji każdego rodzaju tekstyliów – od sukni wieczorowych, przez sukienki, spódniczki, garnitury, aż po kołdry i pościele.

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter