Gdzie najlepiej przechowywać biżuterię?

Gdzie najlepiej przechowywać biżuterię?


Biżuteria potrafi odmienić nawet najbardziej banalną kreację, dodając jej elegancji lub dziewczęcego szyku. Jak dobrze ją przechowywać, by zawsze wyglądała pięknie?

 

Szkatułki i organizatory

 

Jeśli chcesz utrzymać swoje precjoza w nienagannym porządku, kup szkatułkę. W zależności do potrzeb, możesz skusić się na małe, mieszczące kilka sztuk pudełeczko lub dużą szkatułę, która posiada dodatkowe szufladki i skrytki. I jeden, i drugi typ posiada specjalne przegródki na kolczyki, pierścionki i broszki. Pamiętaj, aby nie mieszać metali ze sobą – kolczyki srebrne ułóż razem ze srebrnymi pierścionkami, a na złotą biżuterię przeznacz inną szufladkę.

 

Kuferki są wykonane najczęściej z drewna, co zapewnia im nie tylko trwałość, ale i piękny wygląd.

 

 

Stojaki na biżuterię

 

Jeśli chcesz, aby twoje łańcuszki i kolczyki rzucały się w oczy, pomyśl o zakupie stojaka. Stojaki na biżuterię mają najczęściej kształt drzewa, a odpowiadające gałęziom odnogi wykonuje się z metalu. Trzon może zostać przyozdobiony np. rzeźbami z modeliny, miniaturowymi konstrukcjami z drewna czy kolorowymi wstążkami.

 

Przy zakupie kieruj się trwałością wykonania i stabilnością produktu. Przecież chyba nie chcesz, aby twój stojak przy najlżejszym poruszeniu zrzucał całą swoją zawartość na podłogę?

 

 

Zrób to sam!

 

Jeżeli nie możesz znaleźć idealnej szkatułki dla siebie, a żaden ze sklepowych wieszaków nie przypadł Ci do gustu, spróbuj samodzielnie stworzyć idealne miejsce do przechowywania biżuterii.

 

Możesz podzielić swoją kolekcję na kilka osobnych grup, wyodrębnionych ze względu na rozmiar biżuterii, i wykonać samodzielnie kilka przydatnych rzeczy, które ułatwią Ci utrzymanie porządku:

  • kolczyki – organizer dla tych małych ozdób powinien mieć specjalne miejsce, dzięki któremu twoje kolczyki nie będą się poniewierały razem z innymi rodzajami biżuterii. Wystarczy, że włożysz do pudełka twardą gąbkę, ponacinaną na długość 1cm. Dzięki niej w małym pojemniku będziesz w stanie pomieścić nawet kilkanaście kolczyków, nie gubiąc już śrubek,
  • wiszące kolczyki – najlepiej prezentują się wtedy, gdy są na czymś zawieszone. Do nieużywanej ramki na zdjęcia przybij po obu stronach dwa gwoździe i rozwieś między nimi sznurek lub tasiemkę. Uzyskasz w ten sposób nie tylko stojak na długie kolczyki, ale i ciekawą ozdobę wnętrza.
  • pierścionki – najlepiej wyglądają na palcach, więc dlaczego by ich tak nie przechowywać? Wlej gips do gumowej rękawiczki, uformuj ją i poczekaj, aż zastygnie. Następnie pozbądź się resztek rękawiczki i ciesz się z pięknego stojaka na Twoje pierścionki,
  • łańcuszki – są najczęściej cieniutkie, więc przy ich przechowywaniu trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, by się nie plątały. Przykręć lub przyklej do deski ozdobne gałki do szafek (w zależności od preferencji mogą być proste lub dekoracyjne) - i oto jesteś w posiadaniu bardzo ciekawego miniwieszaka.

 

Najważniejsza w tworzeniu unikatowych przedmiotów jest Twoja wyobraźnia. Jeśli nie masz gotowych pomysłów, poszukaj inspiracji w Internecie – tam znajdziesz mnóstwo ciekawych pomysłów na przechowywanie biżuterii.

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter