Sposób na idealne malowanie paznokci

Sposób na idealne malowanie paznokci


Szybki, dokładny i perfekcyjny manicure? Przy odpowiedniej technice to możliwe! Sprawdź, w jaki sposób malować paznokcie, aby nadać im idealny wygląd.

Krok 1: przed malowaniem usuń wszystkie skórki i spiłuj płytkę paznokcia, nadając jej preferowany kształt. Następnie wypoleruj ją i odtłuść, przecierając wacikiem nasączonym wodą. Możesz posmarować skórę wokół paznokci kremem, żeby lakier do niej nie przywarł.

 

Krok 2: nałóż na paznokcie cienką warstwę bazy, która wzmocni ich płytkę, rozjaśni ją, wypełni ewentualne nierówności, przedłuży trwałość lakieru i ułatwi jego rozprowadzanie. Baza powinna być w jasnym kolorze.

 

Krok 3: umieść kroplę lakieru na środkowej części paznokcia, nieco ponad skórką. Ostrożnie rozprowadź ją w kierunku skórki, zostawiając niewielką przerwę.

 

Krok 4: rozprowadź lakier w kierunku górnej części paznokcia, tworząc prostą linię na jego środku.

 

Krok 5: rozprowadź lakier po prawej stronie paznokcia, zaczynając od dołu i kierując pędzelek w górę. Pokryj przy tym zaokrąglenie płytki przy skórce. Ten sam zabieg wykonaj po lewej stronie.

 

Krok 6: po wyschnięciu pierwszej warstwy powtórz całość, nakładając drugą warstwę lakieru (jeśli to konieczne).

 

Krok 7: na zakończenie pokryj paznokcie utwardzaczem, który przyspieszy wysychanie, zapobiegnie powstawaniu odprysków i przedłuży trwałość lakieru.

 

 

Alternatywny sposób malowania:

 

Umieść pędzelek u nasady paznokcia, w jego środkowej części. Przesuwając go wolno wzdłuż paznokcia dociśnij w taki sposób, by włosie rozeszło się na boki. Powtórz tę czynność po prawej i lewej stronie paznokcia.

 

 

Pamiętaj!

  • Po nabraniu lakieru delikatnie usuń jego nadmiar, wycierając pędzelek o ścianki buteleczki. W ten sposób unikniesz nabrania zbyt dużej ilości, która może rozmazać się na paznokciu.
  • O wyglądzie i trwałości manicure decyduje nie tylko technika malowania – równie ważny jest sam lakier, który powinien być łatwy w nakładaniu, mieć odpowiednią konsystencję i zapewniać minimum kilkudniową trwałość. Wszystkie te kryteria spełniają lakiery do paznokci Ekert Nails, umożliwiające nieskończoną liczbę stylizacji dzięki bogatej gamie kolorów i rodzajów. Polecamy je wszystkim paniom, szukającym uniwersalnych rozwiązań do domowego manicure!

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter