Jak znaleźć idealne buty ślubne?

Jak znaleźć idealne buty ślubne?


Buty nie tylko dopełniają naszą kreację ślubną, w centrum której znajduje się oczywiście suknia, ale dają też nam możliwość wyrażenia przez nie swojego charakteru i stylu. Zobacz, jak znaleźć tę idealną parę, która przeprowadzi nas przez jeden z piękniejszych, ale i trudniejszych dni w życiu.

To w nich będziemy kroczyć przez cały kościół, obserwowane przez dziesiątki osób jak gwiazdy na czerwonym dywanie. To w nich wejdziemy na nową ścieżkę życia, czasem wyboistą, ale na pewno i najpiękniejszą. Ale to w nich też musimy przetańczyć całą noc z wujkami, których układ taneczny zasadza się głównie na obrotach, musimy pozować często do szalonych zdjęć i wiele razy obejść całą salę, by przywitać się z każdym gościem. Dlatego przy wyborze butów ślubnych musimy kierować się względami nie tylko wizualnymi (chyba że w szpilkach czujemy się jak w najwygodniejszych pantoflach), ale i praktycznymi. Czyli na co dokładnie trzeba zwrócić uwagę?

 

 

Po pierwsze, materiał

 

Choć satynowe obuwie może nas kusić szerokim wyborem i niższą ceną, jeśli zależy nam na butach, które dobrze dopasują się do naszej stopy, a do tego na takich, które będziemy mogły ubrać jeszcze niejeden raz, warto postawić na skórę. Skórzane buty są trwałe (będą nam służyć nawet przez kilka lat regularnego noszenia), odporne na zabrudzenia, a dodatkowo przepuszczają powietrze, dzięki czemu unikniemy odparzeń podczas cieplejszych dni.

 

 

Po drugie, rozmiar

 

Częstym błędem, popełnianym szczególnie przez osoby rzadziej chodzące w szpilkach, jest kupowanie butów za dużych. Tymczasem zamiast uchronić nas przed uciskiem, takie buty mogą powodować otarcia, nie mówiąc już o dyskomforcie związanym z obawą zgubienia buta gdzieś po drodze niczym Kopciuszek podczas balu. Buty ślubne powinny być dłuższe od stopy maksymalnie o kilka milimetrów. Jeśli natomiast obawiamy się ucisku w okolicy palców, powinnyśmy buty po prostu rozchodzić i przyzwyczaić się do ich kształtu już na kilka tygodni przed uroczystością.

 

 

Po trzecie, ten idealny fason

 

Co do jednego nie ma żadnych wątpliwości – każda z nas jest inna, wyjątkowa; ma inne potrzeby, inny gust czy przyzwyczajenia. Jeśli wydaje nam się, że przez wzgląd na tradycję czy otaczające nas wzorce musimy rezygnować ze swojego stylu, to musimy jeszcze raz przemyśleć swoje wybory, zanim wybierzemy się na ostateczne zakupy. Wybór producentów jest obecnie tak szeroki, że wcale nie musimy decydować się na niebotyczne obcasy, w których trudno nam będzie przejść kilka kroków, tylko dlatego że taką stylizację widziałyśmy na ślubie koleżanki. Tak samo nie musimy sugerować się opiniami znajomych, które twierdzą, że nie wytrzymamy całej nocy na cienkiej szpilce – jeśli na co dzień nie mamy z tym problemu, czemu inaczej miałoby być na ślubie?

 

Marka YES I DO to idealny przykład firmy, która w swojej ofercie ma coś dla każdej panny młodej. Zwolenniczki klasyki znajdą dla siebie wysmuklające szpilki czy delikatne paseczki, które znakomicie sprawdzą się z tradycyjnymi, długimi sukniami. Panie, które we krwi mają całonocne szaleństwa na parkiecie, świetnie poczują się w wysokich czółenkach z połyskującymi paskami za kostkę. Panny młode, które kochają elegancką wygodę, będą mogły wybierać pomiędzy niższymi obcasami a dziewczęcymi balerinami. Natomiast buntowniczki i miłośniczki krótszych sukni w stylu lat 60. zakochają się w złotych i srebrnych trampkach, w których niestraszny jest żaden układ taneczny czy ilość godzin spędzonych na nogach.

 

 

Kiedy będziesz przymierzać buty na ten wyjątkowy dzień, pamiętaj, że powinny dodawać ci poczucia pewności siebie, a nie przysparzać kolejnego powodu do zmartwień o to, czy wszystko będzie idealnie. Jeśli ty będziesz czuć się w nich dobrze, to wszystkie inne aspekty przestaną mieć znaczenie.

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter