Olejek do mycia twarzy - wszystko, co chciałabyś wiedzieć

Olejek do mycia twarzy - wszystko, co chciałabyś wiedzieć


Olejek do mycia twarzy to jeden z najlepszych sposobów na skuteczne usunięcie makijażu i wszelkich zanieczyszczeń. Jak z niego korzystać i jak wybrać ten najlepszy?

 

Olejki do mycia twarzy bardzo dobrze się rozprowadzają i nadają się nawet do bardzo wrażliwej cery. Najlepszy olejek do mycia twarzy to taki, który w składzie ma same naturalne oleje, które nie podrażnią naszej skóry.

 

 

Zrób go sama

 

Taki olejek można sobie przygotować samemu lub kupić gotowy. Kiedy robimy go samemu, możemy dostosować olejki dokładnie do naszych potrzeb. Oczywiście olejki w sklepach także są przeznaczone dla odpowiednich typów cery, ale najlepiej jest poddać każdy olejek próbie alergicznej.

 

 

Olejek do mycia twarzy – skąd się u nas wziął?

 

Olejek do mycia twarzy jest podstawą koreańskiej metody pielęgnacji skóry. Ta metoda zakłada bardzo kompleksowe dbanie o skórę, a przede wszystkim jej oczyszczanie. Olejek do mycia twarzy bardzo dokładnie i delikatnie usuwa wszystkie zanieczyszczenia oraz makijaż. Używając olejku, możemy bardzo łatwo zmyć nawet najtrwalszy make-up. Jeśli interesuje Cię pielęgnacja koreańska i chciałabyś wiedzieć o niej więcej, w tym artykule możesz znaleźć ciekawe porównanie różnych metod - Pielęgnacja koreańska, francuska i eko.

 

 

Olejek to nie tylko oczyszczanie

 

Dzięki olejkom skóra jest nie tylko głęboko oczyszczona, ale także odżywiona. Często po takiej metodzie oczyszczania nie trzeba nakładać już żadnych kremów czy innych kosmetyków. Olejek do mycia twarzy, jeśli jest dobrze dobrany do rodzaju cery, nie tylko oczyszcza, ale także dostarcza skórze niezbędnego odżywienia i nawilżenia.

 

 

Najlepszy jest naturalny i czysty skład

 

W sklepach dostępnych jest kilka olejków, które w całości zawierają wyłącznie olejki naturalne. Olejek do mycia twarzy nie musi zawierać żadnych innych substancji, takich jak np. parafina. Właściwie jest możliwe oczyszczenie twarzy nawet jednym olejem, takim jak np. olej kokosowy. Można go stosować do pielęgnacji całego ciała, dla doskonałego nawilżenia, ale także do gotowania. Jest zdrowy i odżywczy w każdej postaci. Jeśli zastanawiasz się, który olejek będzie najlepszy dla Ciebie, w wyborze może Ci pomóc to porównanie trzech popularnych olejków do mycia twarzy.

 

Olejek do mycia twarzy jest doskonałą alternatywą dla wszelkich żeli, pianek czy mleczek do oczyszczania skóry. Często boimy się stosować olejki w obawie przed zbyt tłustą konsystencją, która mogłaby zatkać skórę. Naturalne olejki nie niosą takiego ryzyka; w przeciwieństwie do tych, które mają w swoim składzie parafinę.

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter