Jak powinien ubierać się każdy typ figury?

Jak powinien ubierać się każdy typ figury?


Dowiedz się, jaki masz typ figury i jak dobierać ubrania, by pochwalić się najsilniejszymi atutami swojej sylwetki i ukryć ewentualne mankamenty.

Często całymi latami nie odkrywamy swojego prawdziwego piękna, ale kryjemy je pod nieodpowiednio dobranymi do typu własnej sylwetki ubraniami. To błąd! Każda kobieta jest bowiem piękna, musi jedynie swoje piękno odpowiednio wyeksponować. Przyjrzyjmy się zatem poszczególnym typom figury oraz temu, co powinny nosić.

 

W przyrodzie wyróżniamy cztery „główne” typy kobiecej sylwetki. Są to: gruszka, jabłko, klepsydra oraz papryka. Każdy z tych rodzajów, bywa też nazywany inaczej, jak np. na gruszkę mówi się „kropla wody”, na jabłko sylwetka „okrągła” bądź litera „o”, klepsydrę nazywa się np. „sylwetką X”, a na paprykę woła się „tuba”, „litera H” lub „cegła”. Zasadniczo jednak, wszystkie cztery typy sylwetki, niezależnie od tego, jak je nazwiemy, mają swoje charakterystyczne cechy, o których powinno się pamiętać, kompletując garderobę.

 

Pani gruszka to typ posiadający szerokie biodra i dużą pupę. To dolna część ciała jest u gruszki najbardziej zauważalna i zdecydowanie masywniejsza od górnej. Pani gruszce polecamy zatem biustonosze „push up”, które zrównoważą optycznie dysproporcje między dołem a górą ciała. W tym przypadku świetnie sprawdzą się także wzorzyste, kolorowe bluzki i koszule o długości zakrywającej biodra, ale dopasowane w talii, która jest mocną stroną gruszki. Spódnice i sukienki gruszki powinny nosić raczej „zebrane” w talii i rozkloszowane od pasa w dół, o długości do kolana lub dłuższe. Spodnie najlepiej w kant albo o prostych nogawkach. Dobrze na gruszce będą też wyglądały spodnie boot cut,  czyli z lekko rozszerzonymi nogawkami lub spodnie – dzwony w stylu lat 70. Dolne części garderoby wybierajmy raczej ciemne lub stonowane, pozwalając, by to górna część ciała przyciągała uwagę. Sławne gruszki, na których można wzorować się podczas komponowania stylizacji, to: Beyonce Knowles, Rihanna, Jennifer Lopez, Iggy, Azalea, Perrie Edwards.


Pani jabłko charakteryzuje się masywną górą ciała oraz zgrabnymi, raczej chudymi nogami. Jabłko często można rozpoznać po fałdkach na brzuchu, masywnym biuście i ramionach oraz po nieproporcjonalnie szczupłych nogach, łydkach i pośladkach. Pani o sylwetce jabłka polecamy stroje eksponujące nogi, które zdecydowanie są jej największym atutem. Jabłko z powodzeniem może zatem sięgać po spódniczki i sukienki mini, szorty czy bardzo obcisłe spodnie – rurki. Dolne części garderoby mogą być też utrzymane w jaskrawych lub po prostu jasnych kolorach, podczas gdy góra powinna być raczej ciemniejsza i stonowana. Jabłko powinno często sięgać po marynarki, a także bluzki z falbanami na dole – sprytnie ukryją one brak talii oraz fałdki na brzuchu. W tym przypadku świetnie sprawdzi się także bielizna korygująca – np. figi z wysokim stanem, które również przykryją fałdki. Dla pani jabłka stworzone też zostało tankini, które na plaży wyeksponuje nogi, a zakryje masywną górę. Sławne jabłka to: Angelina Jolie, Jennifer Hudson, Elizabeth Hurley, Amanda Seyfried, Catherine Zeta–Jones.  


Pani klepsydra to po prostu szczęściara. Dlaczego? Klepsydra to najbardziej proporcjonalna z sylwetek, jakie można znaleźć. Rozmiary biustu i bioder raczej współgrają ze sobą w tym przypadku idealnie, tak, że pupa ma „odpowiedni” do reszty ciała rozmiar. Jeśli pani klepsydra tyje, to kilogramy rozkładają się na ciele raczej równomiernie, przez co sylwetka dalej wygląda proporcjonalnie. Ze względu na to, panie klepsydry mogą dowolnie wybierać ubrania, nie zwracając raczej uwagi na to, co zakryć, lecz na to, co wyeksponować. I tak, paniom klepsydrom polecamy głębokie dekolty i dopasowane w talii bluzki, które podkreślą piękną kibić, a także seksowne, ołówkowe spódnice i dopasowane sukienki, które podkreślą kobiece kształty.  Słynne klepsydry: Scarlett Johansson, Katy Perry, Marina Diamandis, Kim Kardashian, Salma Hayek.


Panie papryki są posiadaczkami najpopularniejszego typu figury na świecie. Cechują się prostą budową. Mają niewielkie biusty i szerokie ramiona. Raczej nie uświadczymy u nich talii, jednak długie nogi rekompensują te stratę. Z tego właśnie powodu, panie papryki powinny nogi eksponować, zakrywając masywniejszą górą ubrania niedostatki w talii i szerokość ramion. Paniom paprykom polecamy też biustonosze „push up”, dzięki którym powiększą optycznie biust. Z ubiorem panie papryki nie powinny mieć jednak raczej problemu. Ze względu na to, że stanowią, uwaga, aż 46 % z całej populacji kobiet na świecie, to ubrania tworzone przez projektantów oraz te proponowane w „sieciówkach” są raczej dopasowane do ich właśnie potrzeb. Sławne papryki, z których stylu warto czerpać inspiracje, to: Cameron Diaz, Keira Knightley, Florence Welch i Kate Moss.

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter