Jak wybrać dobry krem do twarzy?

Jak wybrać dobry krem do twarzy?


Kremy do twarzy różnią się od siebie wieloma różnymi właściwościami. Aby wybrać krem, który będzie odpowiadał potrzebom naszej skóry, należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów, o których mowa poniżej.

 

Jaki krem do twarzy wybrać?

 

W sklepach z kosmetykami znajdziemy setki rozmaitych kremów, z których każdy ma odrębne właściwości i nadaje się do innego typu skóry. Część kremów przeznaczona jest do leczenia trądziku oraz innych defektów skórnych, część ma działanie przeciwzmarszczkowe; są kremy dedykowane osobom spędzającym wiele czasu na słońcu, a także takie, które intensywnie nawilżają skórę. Wybór kremu do twarzy powinien być podyktowany potrzebami skóry. Zdanie się na przypadek nie będzie dobrym doradcą, może nawet zaszkodzić.

 

Jeśli nie wiesz, jaką masz cerę, udaj się do kosmetyczki i zasięgnij porady. W salonie kosmetycznym z pewnością otrzymasz potrzebną pomoc i rozwiejesz ewentualne wątpliwości.

 

 

Rodzaje cery

 

Wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje cery:

  • normalną,
  • tłustą,
  • suchą,
  • mieszaną.

 

Najłatwiej mają osoby z cerą normalną. Jest ona bowiem elastyczna i miękka, nie widać na niej ani rozszerzonych naczynek krwionośnych, ani ujść mieszków włosowych. Skórę normalną mają przede wszystkim dzieci. Z biegiem czasu ulega ona niekorzystnym z estetycznego punktu widzenia zmianom, powstają na niej różne defekty itd. Do cery normalnej należy stosować łagodne kremy o prostym składzie.

 

Cera tłusta błyszczy się, widać na niej ujścia mieszków włosowych, nierzadko tworzą się na niej wypryski i zaskórniki. Do takiego typu cery najlepsze będą kremy łagodne, nawilżające i wygładzające skórę. Warto też stosować preparaty, które będą przeciwdziałały wydzielaniu sebum przez pory.

 

Skóra sucha jest najbardziej podatna na tworzenie się zmarszczek. Osoby o tym typie cery odczuwają najczęściej dyskomfort związany z uczuciem napięcia skóry. Dlatego też zaleca się im stosowanie preparatów gęstych, mających zwartą, bogatą konsystencję. Najlepszym wyborem będą kremy tłuste, jako że mają one więcej składników lipidowych niż normalne.

 

Cera mieszana jest chyba najtrudniejsza w pielęgnacji. Charakteryzuje się tym, że pewne części twarzy (czoło, nos i broda) się przetłuszczają, a inne (policzki) – pozostają suche. Ważne jest określenie proporcji między jedną skrajnością a drugą – w zależności od tego, czy skóra jest bardziej tłusta, czy też sucha, należy stosować takie bądź inne kremy. Latem zaleca się wcierać w skórę mieszaną lekkie kremy nawilżające. Zimą natomiast, jako że w tym okresie cera ta ma tendencję do przesuszania się, dobrym wyborem będą kremy o bogatszej konsystencji.

 

 

Krem do twarzy powinien być dopasowany do rodzaju cery, jeśli ma spełniać należycie swoje zadanie. Preparat używany przez Twoją koleżankę niekoniecznie będzie odpowiedni dla Twojej skóry. Jeśli nie jesteś pewna, jaką masz cerę, umów się na wizytę u kosmetyczki. Wiedza o swojej cerze jest niezbędna nie tylko przy kupowaniu kremu do twarzy, ale również przy dobieraniu innych preparatów kosmetycznych.

 

  • Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter