Ekskluzywne ubrania dla dzieci

Ekskluzywne ubrania dla dzieci


Pierwszorzędne znaczenie w ubraniach przeznaczonych dla dzieci ma wygoda. Nie znaczy to jednak, że walory estetyczne są czymś marginalnym. Odzież dziecięca może być zarówno wygodna, jak i… elegancka.

 

Dziecięca elegancja

 

Wydawałoby się, że elegancja określa przede wszystkim zachowania i powierzchowność dorosłych oraz starszych dzieci, które zdążyły już przyswoić sobie pewne normy kulturowe i dostosowywać do nich swoją aparycję i zachowanie. A jednak sklepy z odzieżą przeznaczoną dla najmłodszych są obficie zaopatrzone w malutkie garniturki, kamizelki, rozpinane koszule, sukienki, efektowne szaty o rozmaitych fasonach oraz wiele innych ciuszków noszących niewątpliwe znamiona elegancji. Ta ostatnia nie jest więc wyłączną domeną tych, którzy sprawują opiekę nad najmłodszymi przedstawicielami rodzaju ludzkiego. Może stać się również udziałem dwuletniego bobaska – wystarczy go odpowiednio ubrać. Co więcej, połączona z uroczą dziecięcą żywiołowością, nabiera ona specjalnego charakteru, wywołuje uśmiech na twarzy każdego, kto tylko spojrzy na odmienionego strojem oseska. I nieważne, czy zasila on szeregi płci pięknej, czy też zostanie w przyszłości mężczyzną – sklepy z elegancką odzieżą dziecięcą mają w swojej ofercie ubranka przeznaczone dla obu płci.

 

 

Na zakupy ­– marsz!

 

Ekskluzywne ubrania dla dzieci przydają się zwłaszcza przy szczególnych okazjach, takich jak uroczystość ślubna, rodzinne przyjęcie czy chrzest. Bogaty asortyment dziecięcych sklepów odzieżowych zadośćuczyni nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Szeroki wachlarz rozmaitych krojów, fasonów i wariantów kolorystycznych może przyprawić rodziców o zawrót głowy. Na co się zdecydować w tym chaosie przeróżnych kreacji?

 

Najlepiej wybrać coś, co będzie odpowiadało nie tylko naszemu poczuciu estetycznemu, ale również potrzebom dziecka: ubranie musi być komfortowe i nie powodować podrażnień skóry, która u niemowlęcia jest bardzo delikatna. Należy uważać z guziczkami i innego rodzaju zapięciami. Strój nie może uciskać ani krępować zbytnio ruchów, w przeciwnym razie możemy narazić swoją pociechę na bardzo nieprzyjemne doznania. Jeśli rozglądamy się za jakąś ładną i elegancką sukienką, wybierzmy kreację uszytą z tafty, jedwabiu, satyny, organzy, wełny lub francuskiej i hiszpańskiej koronki (są to najbardziej luksusowe materiały). Jeśli natomiast rozglądamy się za szykownym garniturem dla chłopca, postawmy na trzyczęściowe zestawy wykonane z włoskiej wełny, jedwabiu, lnu lub szantungu. Całość będzie się znakomicie prezentowała z wytworną muszką, która nada chłopcu uroku i uczyni go prawdziwym dżentelmenem.

 

Właściwe dzieciom piękno można uwypuklić i zaakcentować odpowiednim, eleganckim strojem. W garniturku lub sukience nasza pociecha będzie wyglądała jeszcze wspanialej niż zwykle – wystarczy przyjrzeć się fotografiom w katalogach i na stronach internetowych poświęconych odzieży dziecięcej, aby się o tym przekonać. Nie szczędźmy więc czasu ani pieniędzy, aby przystroić swoją latorośl na miarę jej wewnętrznego i zewnętrznego piękna – wysiłek włożony w dobór odpowiedniej kreacji z pewnością zaowocuje wymiernym efektem estetycznym.

 

 

fot.  petitemaison.pl

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter