Cztery pory roku w makijażu ślubnym

Cztery pory roku w makijażu ślubnym


Makijaż stanowi niezwykle ważny element ślubnej stylizacji. Jego zadaniem jest podkreślenie naturalnej urody panny młodej, co znaczy, że musi być do niej dobrze dopasowany. Klasyczny podział typów urody na „cztery pory roku” znacząco ułatwia dobór odpowiedniego makijażu.

 

Wiosna – barwy ciepłe i czyste

 

„Wiosenna” panna młoda ma delikatną cerę w łagodnym, brzoskwiniowym albo złoto-beżowym odcieniu, jasne lub średnio brązowe włosy o ciepłym zabarwieniu oraz oczy barwy czystej, ale mało intensywnej – niebieskie, zielone, turkusowe.

 

„Wiosna” na ślubnym kobiercu najlepiej wyglądać będzie w rozświetlającym makijażu w czystych, ciepłych i lekkich barwach. Ważne jest, by unikać wrażenia silnego kontrastu – kolory powinny harmonijnie przechodzić jeden w drugi.

 

 

Lato – barwy zimne i przytłumione

 

„Letnia” uroda jest bardzo zróżnicowana. Charakteryzuje się głównie szarawym kolorytem cery, która jednak, pod wpływem opalenizny, może przybierać śniado-oliwkowy odcień, utrudniający prawidłowe rozpoznanie typu. Włosy – blond lub brązowe, zawsze w popielatej tonacji, oraz tęczówki z domieszką szarości to znaki rozpoznawcze „letniej” panny młodej.

 

Weselny makijaż dla kobiet o takim typie urody bazować powinien na chłodnych, pudrowych odcieniach różu i podkładu oraz matowych, przydymionych kredkach i cieniach. Należy unikać perłowych pomadek. Znacznie lepiej prezentują się głębokie, intensywne kolory.

 

 

Jesień – barwy ciepłe i przytłumione

 

Najbardziej charakterystyczną cechą „jesiennej” urody jest cała paleta ciepłych odcieni – od tonacji cery, przez brązowe oczy, aż po włosy – rude, złoto-rude lub brązowe z ciepłym odblaskiem. Kobiety o tym typie urody mogą pozwolić sobie na mocniejszy makijaż w głębokich, intensywnych kolorach ziemi. Podkłady powinny być półprzezroczyste, a pomadki nasycone złotymi pigmentami.

 

 

Zima – barwy zimne i czyste

 

„Zimowa” uroda oparta jest na kontrastach. Głęboki brąz lub czerń włosów kontrastuje z jasnym odcieniem cery, a ciemna, intensywna barwa tęczówek - z czystą bielą gałki ocznej.

 

Panna młoda o tym typie urody na swój wielki dzień wybrać może wyrazisty makijaż w chłodnych odcieniach. Kryjący podkład oraz cienie i kredki w zdecydowanych barwach nadadzą całej stylizacji charakteru. Dobrze sprawdzą się takie kolory jak biel, czerń, śliwka, fuksja, zieleń morska, bordo, granat, błękit. Przy mocno podkreślonych oczach wystarczy pomadka w chłodnych odcieniach różu. Jeśli oczy umalowane są delikatniej, warto podkreślić wargi intensywną czerwienią.

 

Rozpoznanie typu urody i – co za tym idzie – dobranie najodpowiedniejszego makijażu może niekiedy nastręczać trudności, dlatego wskazane jest zwrócenie się o pomoc do specjalisty, który rozpozna naszą porę roku i będzie wiedział, jak wykorzystać wszystkie jej atuty.

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter