Jakie działanie ma olejek do brody?

Jakie działanie ma olejek do brody?


Jeśli mężczyzna decyduje się na ciekawą fryzurę lub na hodowanie brody, to powinien pamiętać o nawilżeniu. Z pomocą w nawilżaniu skóry i włosów przychodzą mu wówczas kremy, balsamy i olejki. Te ostatnie wykazują fantastyczne działanie nawilżające oraz zapachowe.

 

Skóra oraz włosy potrzebują nawilżenia

 

Skóra oraz włosy świadczą o naszej urodzie, jak też o naszym zdrowiu. Ktoś, kto wygląda młodo i pięknie, przeważnie nie choruje. A przecież atrakcyjność skóry i włosów zależy przede wszystkim od nawilżenia. Nawilżamy się od wewnątrz, spożywając napoje i żywność z dużą zawartością składników nawadniających; ale nawilżamy się też od zewnątrz, stosując preparaty nawilżające. Należą do niech kremy, balsamy i olejki.

 

 

Nawilżające kremy, balsamy, olejki

 

Do nawilżania skóry i włosów służą przede wszystkim kremy. Oprócz działania nawilżającego wykazują też działanie odżywiające. W dalszej kolejności wymienić należy balsamy. Oprócz działania nawilżającego wykazują działanie oczyszczające; koją wszelkie podrażnienia. Właściwości nawilżające mają też olejki, które ponadto charakteryzują się tym, że obłędnie pachną. Warto nadmienić, że olejki do brody można stosować zarówno do brody, jak też do fryzury.

 

 

Nawilżające działanie olejków do brody

 

Olejki do brody zawierają ekstrakty z roślinnych olejków nawilżających. Pochodzą one tylko i wyłącznie z naturalnych źródeł, nie mają żadnych chemicznych dodatków. W buteleczce znajdują się takie oleje jak: olej jojoba, olej arganowy, słonecznikowy, winogronowy, ryżowy, kokosowy i olej z pestek moreli.

 

 

Zapachowe działanie olejków do brody

 

Olejki do brody zachwycają swoim działaniem zapachowym. Zapewniają to ekstrakty z roślinnych olejków eterycznych. Co ciekawe, skład olejów nawilżających generalnie zawsze pozostaje podobny, różny okazuje się jedynie skład olejów eterycznych. W związku z tym wyróżniamy olejki kwiatowe, owocowe oraz drzewne. Olejki kwiatowe pochodzą z róży, fiołka, pelargonii, lawendy i dzikiej róży. Olejki owocowe pochodzą z pomarańczy, grejpfruta, cytryny, limonki i bergamotki. Olejki drzewne pochodzą z żywicy, cedru i drewna sandałowego.

 

 

Olejki od Captain Fawcett oraz Apothecary 87

 

Z produkcji olejków do brody słyną takie firmy jak Captain Fawcett i Apothecary 87. To obdarzone niezwykłym zaufaniem marki kosmetyków dla mężczyzn, które co prawda wywodzą się z Wielkiej Brytanii, ale królują od lat nie tylko na brytyjskim, lecz również na międzynarodowym rynku drogeryjnym. Captain Fawcett oferuje olejki Private Stock, Booze & Baccy, The Million Dollar i Barberism. Apothecary 87 z kolei oferuje olejki Original Recipe o drzewnych nutach i Vanilla & Mango o nutach kwiatowo-owocowych.

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter