Zegarki z drewna – nowy trend w modzie

Zegarki z drewna – nowy trend w modzie


Drewniane zegarki to ostatni krzyk mody. Ale nie tylko z tego względu warto ich używać. Przyjrzyjmy się zaletom czasomierzów wykonanych z drewna.

Wiele się ostatnio słyszy o różnych inicjatywach podejmowanych przez ekologów, mających na celu uświadomienie społeczeństwu związanych z produkcją przemysłową zagrożeń dla środowiska naturalnego. Wskutek tych działań zmniejsza się stopniowo popyt na towary produkowane z surowców sztucznych, niepodlegających biodegradacji. Pod naciskiem oczekiwań konsumentów przemysł w coraz większym stopniu wykorzystuje do procesu produkcyjnego materiały naturalne, w tym również drewno.
Trend ten nie ominął nawet biżuterii a przy tym produkcji zegarków. Obecnie drewniane zegarki są wyznacznikiem unikalnego stylu, elegancji i wyrafinowania.

 

 

Moda w służbie środowisku

 

Jak się okazuje, moda może zrobić wiele dobrego dla środowiska. Surowce, z których powstają drewniane czasomierze, są w pełni biodegradowalne, czego nie można powiedzieć o ich odpowiednikach wyprodukowanych ze sztucznych surowców, takich jak np. guma czy nylon. Proces rozkładu nie uwalnia trujących substancji, które wsiąkają w glebę i zanieczyszczają środowisko. Obecna moda na drewniane zegarki nie jest więc przejściowym zjawiskiem, lecz jednym z wyznaczników ekologicznego stylu życia.

 

Produkcja masowa zakłada na ogół mniej lub bardziej szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. W przeciwieństwie do zwykłych zegarków czasomierze wykonane z drewna są najczęściej wyrobami rękodzielniczymi, co oznacza, że ich wytwarzanie nie stwarza żadnych zagrożeń dla fauny i flory.

 

 

Dlaczego warto nosić zegarki z drewna?

 

Czasomierze wykonane z drewna nie wywołują reakcji uczuleniowych ani odparzeń. Nie można tego powiedzieć o niskiej jakości zegarkach wyprodukowanych z syntetyków. Drewniane czasomierze firmy Priam spełniają najwyższe standardy jakościowe i estetyczne, pasują idealnie do każdej kreacji. Szeroki wybór rozmaitych modeli pozwala każdemu na znalezienie produktu, który będzie spełniał wszystkie oczekiwania.

 

 

Nie tylko zegarki

 

Moda na zegarki z drewna jest częścią szerszego trendu, dotyczącego ogólnie biżuterii. Dużą popularnością cieszą się również drewniane muszki oraz obrączki wolframowe.

 

Drewniane zegarki są szykowne i eleganckie, idealnie komponują się z każdym rodzajem ubioru. Ze względu na naturalne surowce, z których się je wykonuje, są też ponadczasowe: moda na ekologię nigdy nie mija. To inwestycja w środowisko naturalne i własny imaż.

 

  • Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter