Jakie ubrania optycznie nas wyszczuplą?

Jakie ubrania optycznie nas wyszczuplą?


Chciałabyś optycznie wyszczuplić swoje ciało „tu i ówdzie”? Poznaj tajniki odpowiedniego ubioru i od jutra wyglądaj o kilka kilogramów szczuplej!

Pierwszą zasadą wyszczuplania odpowiednim ubiorem jest dobranie garderoby do kształtu swojej sylwetki. W przyrodzie wyróżniamy cztery ogólne typy budowy kobiecego ciała – gruszkę, jabłko, klepsydrę i paprykę. Szczegółowy opis tego, jak odpowiednio dobierać ubrania do każdej z tych sylwetek, znajdziesz w naszym oddzielnym artykule dotyczącym tego tematu. Teraz chcemy za to skupić się  na ogólnych zasadach, które stosowane na co dzień, pomogą nam wyglądać nieco szczuplej. A zatem, jakie chwyty stosować, by odjąć sobie kilka kilogramów za pomocą ubioru?


1. Wybieraj długie ubrania

Długie bluzki, koszule czy topy pozwolą nam ukryć fałdki na brzuchu i boczki na biodrach – wybierajmy zatem te, które sięgają np. do ud. Kiedy ważymy trochę za dużo, pamiętajmy również o tym, aby nigdy nie wybierać krótkich bluzeczek, które będą uwydatniać zbędne kilogramy.  Świetnym pomysłem, zwłaszcza jesienią i zimą, jest także wybieranie na okrycia wierzchnie długiej pelerynki lub tzw. ponczo, które otulą nas i zapewnią ciepło, przykrywając jednocześnie zbędne kilogramy.


2. Postaw na falbanki

W ukryciu zbyt dużej wagi pomoże nam również wybieranie ubrań rozkloszowanych, z falbankami lub po prostu luźnych. Takie „góry” polecane są szczególnie paniom, które zmagają się z fałdkami na brzuchu czy też zbyt obfitymi ramionami.


3. Zaprzyjaźnij się ze stylem biurowym

Styl biurowy, oprócz tego, że nadaje się świetnie do pracy, sprawia także, że wyglądamy szczuplej. Dlaczego? Spodnie z nogawkami „w kant” pozwalają optycznie wyszczuplić masywne pośladki, szerokie uda i biodra. Koszule i marynarki pomogą zatuszować fałdki na brzuchu oraz brak talii. Obszerny „dół” ciała zakryjemy też z pomocą koszuli oraz rozkloszowanej spódnicy. Odpowiednio dobrana do sylwetki „mała czarna” idealnie sprawdzi się natomiast jako elegancki i uniwersalny strój, zarówno do pracy, jak i po niej.


4. Stawiaj na stonowane barwy

Wspomniana już powyżej „mała czarna”, do której dobierzemy marynarkę, to świetny pomysł na ukrycie zbędnych kilogramów. I to nie tylko ze względu na jej uniwersalność, ale także ze względu na kolor. To prawda – czarny wyszczupla, jednak trzeba pamiętać o tym, aby czerni używać „umiejętnie”. Jeśli bowiem będziemy ubierać się w workowate, całkowicie czarne zestawy, nie wyszczuplą nas one, ale zrobią z naszej sylwetki smutny „worek”. Dlatego, podczas kompletowania garderoby, wybierajmy czarne akcenty oraz stawiajmy na stonowane barwy, takie jak ciemna zieleń, granat, szarość, grafit. Pamiętajmy, że przy zbędnych kilogramach nasze ciało nie będzie wyglądało dobrze w neonowych, rzucających się w oczy barwach.


5. Sięgnij po szpilki

Obuwie na obcasach pozwoli nam optycznie „podnieść” sylwetkę i nieco ją „odciąży”. Dzięki obcasom nasza sylwetka będzie sprawiać wrażenie nieco lżejszej, dlatego, jeśli tylko mamy ochotę, sięgajmy po buty choćby na lekkim podwyższeniu.

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter