Olejki do włosów – dlaczego warto ich używać?

Olejki do włosów – dlaczego warto ich używać?


Olejki do włosów są doskonałym środkiem regenerującym, dzięki któremu można nadać swojej fryzurze olśniewający blask. Jakie preparaty kupować i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Twoje włosy się łamią, są suche, nieodżywione i dalekie od doskonałości? Jest sposób na to, aby przywrócić im pierwotny blask: wystarczy korzystać regularnie ze specjalnych olejków, posiadających właściwości regenerujące. Są one naturalną odżywką bez substancji konserwujących. Tym, co przemawia na ich korzyść, jest niebywała skuteczność. Nadadzą się nie tylko dla kobiet z kruchymi, łamiącymi lub przetłuszczającymi się włosami. Mogą je stosować również panie o nienagannej fryzurze.

 

 

Rodzaje olejków do włosów

 

W sprzedaży są dostępne następujące rodzaje olejków do włosów:

  • nasycone (np. olej palmowy, masło kakaowe),

  • wielonienasycone (np. olej sojowy, z orzechów włoskich, słonecznikowy),

  • jednonienasycone (np. olej rzepakowy, migdałowy, oliwa z oliwek).

Zastanawiasz się, jaki olejek wybrać? To proste. Jeśli Twoje włosy są wysokoporowate, sięgnij po preparat o dużych cząsteczkach; jeśli natomiast są niskoporowate, wybierz olejek o małych cząsteczkach. Najlepiej sprzedają się następujące olejki: migdałowy, arganowy, makadamia.

 

 

Olejek migdałowy

 

To olejek przeznaczony dla osób o włosach suchych, potrzebujących regeneracji. Ma słodko-gorzki zapach i oleistą konsystencję. W przypadku włosów cienkich lub przetłuszczających się lepiej stosować go przed skorzystaniem z szamponu, ponieważ w przeciwnym razie kosmyki mogą się zlepić.

 

 

Olejek arganowy

 

Znajduje zastosowanie m. in. w stylizacji włosów. Wykorzystuje się go również w produkcji odżywek. To olejek, którego mogą używać wszyscy, niezależnie od typu włosów. Działa dobrze na ich porost.

 

 

Olej makadamia

 

Idealnie nadaje się do włosów farbowanych – chroni kolor i nadaje mu blask, którego nie można uzyskać w żaden inny sposób. Oprócz tego działa również na porost włosów i sprawia, że szybciej schną, jeśli wetrze się go przed suszeniem. Tutaj przeczytasz więcej o tym oleju: https://nanoil.pl/blog/post/olej-z-orzech%C3%B3w-makadamia-dla-zdrowia-w%C5%82.

 

Wymienione powyżej olejki posiadają cenne, regenerujące właściwości, dzięki którym włosy nabierają blasku i stają się zdrowsze. Nawet jeśli nie masz problemów z włosami, i tak nie zaszkodzi, jeśli dodatkowo o nie zadbasz, używając regularnie tego typu preparatów.

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter