Makijaż sylwestrowy: jak go wykonać?

Makijaż sylwestrowy: jak go wykonać?


Makijaż sylwestrowy powinien być nieco bardziej efektowny niż ten, który wykonujemy na co dzień. Z drugiej jednak strony nie może być zbyt obfity.

 

Na bal sylwestrowy idziemy tylko raz do roku, warto więc zadbać o swój wygląd. Tyczy się to zarówno kreacji, jak i włosów czy makijażu. Niech tegoroczne sylwestra będą szalone i niezwykłe, zainspiruj się naszymi wskazówkami i daj się ponieść wyobraźni! Poniżej podpowiadamy, jak wykonać sylwestrowy makijaż.

 

 

Jak wykonać sylwestrowy makijaż?

 

Przygotowując sylwestrowy makijaż, nie możemy zapomnieć o tym, że ostatnia noc w roku pełna jest szaleństw i tańców. Zbyt obfity podkład rozmaże się pod wpływem potu, dlatego nie należy przesadzać. Z drugiej jednak strony bal to nie prywatka i warto zdobyć się przynajmniej na odrobinę finezji.

 

Makijaż sylwestrowy powinien być przede wszystkim trwały. Warto więc stosować podkłady, pudry i spraye, które utrwalają make-up. Powinien być też wyrazisty (weź pod uwagę, że zabawy sylwestrowe nie odbywają się na ogół w rzęsistym świetle). Jeśli makijaż będzie zbyt łagodny, pozostanie niezauważony. Postaw więc na intensywne kolory i widoczne kreski.

 

Użyj brokatu: nanieś go na powieki, włosy, skórę twarzy i dekolt. Opcjonalnie można też przykleić na tę okoliczność sztuczne rzęsy (alternatywą jest gruba warstwa tuszu na rzęsach naturalnych). W ten sposób nadasz swojemu spojrzeniu zmysłowy, uwodzicielski wyraz.

 

 

Co jest obecnie na topie?

 

Jednym z zauważalnych w świecie mody trendów, którym można się zainspirować, jest powrót do łask fioletu. Nie tylko w zakresie ubioru, ale również w dziedzinie makijażu. Dlatego warto poeksperymentować z różnymi odcieniami tego koloru. Fiolet na powiece wygląda bardzo efektownie u kobiet z zielonymi oraz brązowymi tęczówkami.

 

Makijaż sylwestrowy wymaga nieco więcej przygotowań niż inne rodzaje make-upu, ale warto się postarać, aby na balu wypaść jak najlepiej. Z takim makijażem, modną fryzurą i w stylowej kreacji możesz wybrać się na sylwestra wszędzie. Może warto spędzić tę noc z dala od domu, np. w Niemczech? Nic prostszego: wystarczy wsiąść w autobus. Busy pomorskie zawiozą Cię do największych niemieckich aglomeracji, a także do mniejszych miejscowości. Sylwester jest tylko raz w roku – pozwól sobie na odrobinę szaleństwa.

 

  • Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter