Jak dbać o skórę?

Jak dbać o skórę?


Aby mieć zdrową i piękną skórę, nie wystarczy tylko używać kremów pielęgnacyjnych. Poniżej podpowiadamy, jak zadbać o swoje ciało.

 

Chroń skórę przed słońcem

 

Promienie UV mają ujemny wpływ na zdrowie i kondycję skóry. Dlatego w upalne dni nie wychodź na zewnątrz bez ochrony. W perfumeriach znajdziesz całe mnóstwo rozmaitych kremów z filtrem. Wybierz taki, który będzie pasował do rodzaju Twojej skóry. Staraj się też nie przebywać na słońcu w godzinach południowych.

 

 

Używaj delikatnego mydła

 

Tanie mydła mają to do siebie, że wysuszają skórę. Są zbyt ostre i podrażniają naskórek, zwłaszcza przy intensywnym tarciu. Dobrą alternatywą są mydła bogate w lipidy, mające działanie pielęgnacyjne.

 

 

Prysznic lepszy niż kąpiel

 

Skóra po kąpieli w wannie ma tendencję do odwodniania, dlatego lepiej brać prysznic. Na kąpiel można sobie pozwolić od czasu do czasu. Należy tylko pamiętać, aby nie pozostawać w wodzie zbyt długo.

 

 

Nie trzyj skóry ręcznikiem

 

Przed wyjściem z kabiny prysznicowej dokładnie spłucz całe ciało, tak aby nie pozostały na nim żadne ślady mydła czy szamponu. Następnie delikatnie osusz skórę ręcznikiem, nie wycierając jej jednak do sucha.

 

 

Codziennie nawilżaj skórę

 

Codziennie stosuj kosmetyki nawilżające. Różnego rodzaju kremy najlepiej wcierać tuż po prysznicu. Dzięki nim przywrócisz naskórkowi powłokę hydrolipidową, która zapewnia mu zdrowy i estetyczny wygląd. Nieważne, czy masz skórę suchą, tłustą czy normalną – w sklepach z kosmetykami znajdziesz preparaty przeznaczone do każdego rodzaju skóry. Chciałabyś uzupełnić wiedzę przed zakupem? Przegląd najlepszych kosmetyków znajdziesz na products-bank.com

 

 

Ubieraj się ciepło

 

Skóra robi się szczególnie wrażliwa późną jesienią i zimą. Niska temperatura i chłodny wiatr nie wpływają korzystnie na jej stan i wygląd. Naskórek może być ściągnięty i kujący. Daje się to zwłaszcza zauważyć na dłoniach. Dlatego pamiętaj o tym, aby nosić grube rękawice i ubierać się ciepło. Gołe kostki zimą to naprawdę zły pomysł!

 

 

Nawadniaj organizm

 

Aby skóra była piękna i zdrowa, należy ją nawilżać nie tylko od zewnątrz. Pij dużo wody oraz innych płynów. Codziennie powinnaś wypijać co najmniej osiem szklanek.

 

 

Zdrowo się odżywiaj

 

Na wygląd skóry wpływ ma również dieta. Codzienny jadłospis powinien być dobrze zbilansowany. Zbyt jednostajna dieta może być przyczyną zmniejszonej odporności oraz różnych powikłań zdrowotnych. Każdego dnia spożywaj owoce i warzywa zawierające przeciwutleniacze.

 

 

Wysypiaj się

 

Jeśli chcesz mieć zdrową i zadbaną skórę, zatroszcz się o swój sen. Późnym wieczorem wyłączaj powiadomienia w telefonie i odpręż się przed zaśnięciem. Smartfona zastąp książką. Postaraj się wygospodarować w ciągu doby 8 godzin na sen.

 

Chciałabyś poznać inne sposoby na poprawienie kondycji skóry? Odwiedź promreport.com i przekonaj się, co jeszcze mogłabyś zrobić dla swojej urody.

 

  • Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter