Makijaż permanentny ust – co warto o nim wiedzieć?

Makijaż permanentny ust – co warto o nim wiedzieć?


Permanentne usta to świetne uzupełnienie pełnego makijażu. Wykonanie tego zabiegu pozwala znacznie skrócić czas codziennej pielęgnacji.

 

Kto powinien zdecydować się na makijaż permanentny ust?

 

Makijaż permanentny pozwala uzyskać piękny, wyrazisty efekt utrzymujący się przed długi czas, bez konieczności nakładania żadnych kolorowych kosmetyków. Może być wykonany wyłącznie przez kompetentną linergistkę, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu oraz kosmetyków. Jest to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą wyrównać asymetrię ust, podkreślić ich linię czy też delikatnie je powiększyć lub pomniejszyć.

 

 

Makijaż permanentny ust – przeciwwskazania

 

Nie powinny się na niego decydować osoby z infekcją górnych dróg oddechowych, gorączką, cukrzycą, chorobami nowotworowymi, serca, nerek czy krwi, a także kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zabiegu nie wykonuje się również podczas przyjmowania sterydów, antybiotyków, leków przeciwzakrzepowych i antydepresyjnych.

 

 

Makijaż permanentny ust – koszt

 

Wykonanie makijażu permanentnego ust kosztuje około tysiąca złotych. Cena uzależniona jest od rodzaju i ilości nałożonego koloru. Koszta zwiększają się wraz z ilością wykorzystanych odcieni. Za permanentne usta 3D bądź ombre należy zapłacić około 1500 zł. Jednak pamiętaj, że na tym zabiegu nie powinno się oszczędzać. Warto wybrać sprawdzonych, wykwalifikowanych specjalistów, których zadowalające efekty pracy będą się utrzymywać przez kilka lat (przeczytaj więcej na stronie https://www.beautystory.pl/makijaz-permanentny-ust/).

 

 

Czy zabieg jest bolesny?

 

Makijaż permanentny ust jest zdecydowanie bardziej bolesny niż makijaż brwi, dlatego jest wykonywany przy znieczuleniu. Po zabiegu usta mogą być obolałe i wrażliwe przez około 1-2 dni.

 

 

Jak wyglądają usta po wykonaniu zabiegu?

 

Usta mają pełniejszy kształt i bardziej wyrazisty kolor. Natomiast w wyniku nakłóć, podczas których wprowadzany jest pigment pod skórę powstaje opuchlizna. Usta permanentne tuż po zabiegu są nieco większe niż zwykle, ale też zaczerwienione. U niektórych osób nie puchną wcale a u innych obrzęk może być dość duży. Wielkość opuchlizny i wrażliwość ust jest uwarunkowana techniką wykonania makijażu permanentnego.

 

  • Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter