Rodzaje depilacji - który jest najlepszy?

Rodzaje depilacji  - który jest najlepszy?


W dzisiejszych czasach depilacja jest jednym z podstawowych zabiegów kosmetycznych. Owłosienia możemy pozbyć się na co najmniej kilka sposobów. Który z nich jest najlepszy? Sprawdzamy.

Na rynku kosmetycznym do wyboru mamy wiele możliwości pozbycia się owłosienia na ciele. Możemy postawić na „zwykłe”, jednorazowe golarki, plastry z woskiem czy kremy do depilacji. Do droższych sposobów pozbywania się włosków należą depilatory oraz depilacja laserowa. Czym różnią się od siebie te wszystkie sposoby i który z nich będzie najlepszy dla Ciebie? Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z nich.


Golarka mechaniczna

Usuwanie włosków z jej pomocą to najprostszy sposób depilacji, a właściwie, w tym przypadku, golenia. Jest łatwy, bezbolesny i tani. Maszynka do golenia kosztuje kilka, a żel lub pianka kilkanaście złotych. Niestety, po użyciu golarki, włoski są mocniejsze i odrastają zwykle po dwóch dniach. Jest to jednak metoda przeznaczona dla osób bardzo nieodpornych na ból.


Wosk/pasta cukrowa

Depilacja z pomocą plastrów z woskiem lub z pastą cukrową to jedna z najbardziej skutecznych metod depilacji. Włoski wyrywamy bowiem z cebulkami, dzięki czemu odrastają dużo słabsze i to po ok. 5-6 tygodniach. Niestety, jest to metoda bardzo bolesna i raczej nie nadaje się dla osób z bardzo delikatną skórą i nieodpornych na ból.


Krem do depilacji

Choć często reklamowane są jako połączenie skuteczności plastrów z woskiem i małej inwazyjności golarek mechanicznych, kremy do depilacji wcale nie są tak dobre, jak mogłoby wynikać z reklam. Ta chemiczna metoda depilacji polega na tym, iż po nałożeniu specyfiku i odczekaniu kilku minut, włosy powinny zrobić się o wiele słabsze i zacząć odpadać, lekko tyko dotknięte dołączoną do kremu szpatułką. Rzeczywistość nie wygląda jednak tak pięknie. Włoski nie odpadają całkowicie, a zawarte w kremach chemikalia mogą uczulać, dlatego nie polecamy tej metody osobom wrażliwym i alergikom.


Depilator

To jedna ze skuteczniejszych metod depilacji. Podobnie, jak w przypadku plastrów z woskiem, depilator usuwa włoski wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastają słabsze i dopiero po ok. 5-6 tygodniach, jednak proces depilacji z użyciem tego narzędzia jest szalenie bolesny. Obecnie, nowoczesne depilatory posiadają wiele funkcji redukujących ból, jak np. chłodzenie podczas zabiegu, jednak wciąż zabiegi te są bolesne i raczej nie nadają się dla osób bardzo wrażliwych. Depilator zdecydowanie nie nadaje się też do usuwania włosków z okolic bikini.


Laser

To jedna ze skuteczniejszych metod depilacji. Pozwala na trwałe usunięcie ciemnego i „mocnego” owłosienia. Niestety, nie jest bezbolesna, a, by uzyskać skuteczne efekty, potrzeba wykonać co najmniej kilka zabiegów, które w dodatku nie należą do najtańszych. Depilacja laserowa nie jest też polecana osobom, które mają bardzo wrażliwą skórę i są podatne na przebarwienia skóry – mogą im bowiem po zabiegach pozostać szpecące blizny. Ponadto, zabiegi laserowej depilacji odradza się osobom z problemami hormonalnymi.

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter