Idealny kosmetyk na lato? Woda termalna!

Idealny kosmetyk na lato? Woda termalna!


Wody termalne stanowią kosmetyki w same w sobie lub są komponentami innych produktów pielęgnacyjnych. Ich właściwości sprawiają, że to preparaty doskonale na letnie dni, wakacje i dalekie podróże. W sam raz dla dorosłych i dla dzieci.

 

Termy dla zdrowia i urody

 

Każdy, kto kiedykolwiek zażywał kąpieli w termach wie, że wypływająca z nich woda ma niebywałe właściwości terapeutyczne i relaksacyjne. Przebywanie wśród gorących źródeł i na basenach termalnych poleca się m.in. osobom z chorobami skórnymi czy chorymi stawami. Wody z wnętrza Ziemi pomagają też wyregulować ciśnienie, pozbyć się bezsenności, uzdrowić drogi oddechowe. Nie dziwi ich wykorzystanie w kosmetyce. Woda termalna zamknięta w butelce, choć ostudzona, to wartościowy produkt, zwłaszcza na lato.

 

 

Pielęgnuje, łagodzi, nawilża

 

Wody termalne wyróżniają się zawartością biopierwiastków, które absorbują, przepływając przez warstwy skał. Skład pierwiastków jest w nich dość różnorodny, chociaż ich stężenia niskie, dzięki czemu wody termalne są bezpieczne i uznawane za hipoalergiczne. Ilość obecnych w nich minerałów jest jednak wystarczająco, by korzystnie wpłynąć na stan skóry. Najważniejsze wśród nich to siarczki i krzemiany, które zasadniczo wpływają na wygląd i zdrowie skóry. Woda termalna pomaga złagodzić stany zapalne, pielęgnuje skórę atopową, przyśpiesza leczenie trądziku oraz optymalnie nawilża naskórek. Podczas wakacji warto mieć ją przy sobie, by w upalne dni móc spryskiwać sobie twarz czy ramiona. Taka woda odświeża, dodaje energii i przynosi ulgę, także skórze małych dzieci.

 

 

Woda termalna dla miastowych

 

Butelka wody termalnej przyda się także, gdy lato spędzamy w mieście. Woda geotermalna świetnie sprawdza się jako swoista baza pod makijaż – podkład czy fluid będą się dzięki niej lepiej i dłużej utrzymywały. Poza tym woda tego rodzaju nawilża i matuje skórę, a także działa antybakteryjnie. Oprócz czystej wody termalnej możemy również używać kosmetyków na jej bazie, np. matujących kremów i balsamów.

 

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter