Przepisy na domowe maseczki

Przepisy na domowe maseczki


Poznaj przepisy na najlepsze domowe maseczki, dzięki którym Twoja twarz zawsze będzie wyglądać świeżo, młodo i promiennie!

Na kosmetyki, które mają nam zapewnić piękny wygląd, potrafimy wydać niekiedy naprawdę duże pieniądze. Jednak często robimy to zupełnie niepotrzebnie. Dlaczego? Natura obdarzyła nas bowiem wszystkimi składnikami, które, odpowiednio przetworzone i przygotowane, mogą pomóc nam w utrzymaniu cery w dobrym stanie. Dzięki domowym maseczkom, do których będziemy dodawać w pełni naturalne składniki, możemy zatem wyglądać na zawsze wypoczęte, a nasza cera może być promienna i nawilżona jak nigdy dotąd - ważne jednak, aby maseczki stosować systematycznie. A zatem, jakie są najlepsze przepisy na domowe maseczki pielęgnujące cerę?

 

  • Przepis na maseczkę z awokado

Awokado to bardzo cenny w odżywcze składniki owoc, nic zatem dziwnego, że powstał przepis na maseczkę z jego zastosowaniem. Dzięki niej nasza cera będzie głęboko nawilżona i oczyszczona, zostanie także poddana silnej regeneracji. Jak przygotować maseczkę? Zaczynamy od dokładnego umycia awokado w strumieniu ciepłej wody. Następnie łyżeczką wydrążamy awokado, a jego miąższ wrzucamy do miseczki, do której dolewamy także kilka kropli soku z cytryny i dwie łyżeczki jogurtu naturalnego. Całość mieszamy. Następnie możemy dodać albo łyżkę miodu, albo oleju lnianego, zależy co mamy pod ręką. Wszystko jeszcze raz dokładnie mieszamy i nakładamy na twarz. Po 15 minutach maseczkę zmywamy ciepłą wodą, a na cerę nakładamy krem nawilżający.

 

  • Przepis na maseczkę z płatków owsianych

Płatki owsiane posiadają cenne składniki, dzięki którym cera może wyglądać zjawiskowo. Dlatego nie należy nigdy zapominać o używaniu ich nie tylko w kuchni, ale i w łazience, podczas zabiegów upiększających. Jak przygotować maseczkę z wykorzystaniem płatków owsianych? Wystarczy wziąć dwie łyżki stołowe rozmiękczonych przez gorącą wodę płatków i zmieszać je z taką samą ilością jogurtu naturalnego. Do mieszanki dodajemy łyżeczkę od herbaty pokrytą miodem. Całość dokładnie mieszamy i nakładamy na twarz na ok. 15 minut, po czym dokładnie zmywamy ciepłą wodą i nakładamy na twarz nasz ulubiony krem odżywiający.

  • Warto przeczytać

    Copyrights by Moda. Uroda. Styl. | fashionelle.pl | Facebook | Google+ | Twitter